Ücretli excel projesi-2

Ücretli Özel Dersler Ve Özel Programlamalar İle İlgili Bölüm

Ücretli excel projesi-2

İleti#1)  celaw8216 » 17 Haz 2020 13:42

Merhaba, daha önce bu forumda ücretli excel projesi konusu açmıştım, yardıma ihtiyacım vardı ve yönetim kurulundan Bülent Bey çok yardımcı olmuştu; kendisine hala müteşekkirim. Tekrardan bu forumun yüksek kifayetli bilişimcilerine ihtiyacım var.

Excel kullanılarak yapılmış, bir x firmasının haziran ve temmuz aylarındaki gelir gider dengesinin gün gün gösterildiği (kar/zarar hesabı yapıldığı) bir excel projesine ihtiyacım var. Data yok, proje sorumlusu datayı kendisi belirleyecek. Lütfen proje olabildiğince basit olsun, çeşitli excel eklentileri kullanımı asgari düzeyde olmalı, mümkünse hiç olmamalı.


1.sayfada: Firmanın adı x ve 5 farklı ürün satmakta olsun; 1.ürün, 2.ürün, 3.ürün vb. olarak ürünler 5.ürüne kadar bu şekilde adlandırılsın. Proje sorumlusu, tablo üzerinde haziran ayında (2020) bu ürünlerin gün gün satışını belirlesin, gelir/gider dengesini ve kar/zarar hesabını gün gün yapsın. Manuel giriş yapmasına gerek yok, kolay bir yolu varsa o şekilde yapabilir, yalnız varsayılan excel ayarlarıyla yapmaya çalışsın.


2.sayfada: Yine tablo üzerinde,1.sayfada olduğu gibi yalnız bu sefer temmuz ayında bu ürünlerin gün gün satışını belirlesin, gelir/gider dengesini ve kar/zarar hesabını gün gün yapsın.


3.sayfada: Bu iki ayın (haziran ve temmuz ayının) ayrı ayrı gelir/gider grafiği çizilsin ve mümkünse yine başka bir grafikle haziran ve temmuz aylarının gelir/gider dengesi karşılaştırılsın.


*Lütfen mümkün olabildiğince basit excel yapılandırılmalarıyla ve varsayılan excel ayarlarıyla projeyi icra etmeyi çalışınız; projenin içeriği (data) önemli değil. Lütfen projenin görünümü de içeriği de olabildiğince basit olsun; projenin her şeyi olabildiğince basit olmalı.

**Yani genel olarak 5 farklı ürün satışı yapan bir x şirketinin gelir/gider veya kar/zarar bilgileri excelde oluşturulacak.

***Grafiklerin uygun, güzel bir görünüme sahip olması açısından haziran ve temmuz aylarındaki ürün satışlarını proje sorumlusu bu durumu dikkate alarak belirlesin.

Projeyle ilgilenen arkadaşlar proje demosu tarafımdan incelendikten akabinde proje bedeli müzakere edilir. Projenin ivedilikle ibraz edilmesi gerekmektedir, teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
celaw8216
 
Kayıt: 17 May 2020 12:51
Meslek: ...
Yaş: 31
İleti: 8
 
Cinsiyet: Bay
Bulunduğunuz İl / Semt: ...

Forum Ücretli İşlemler

Online Kullanıcılar

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bumerang - Yazarkafe