Basit bir çalışma yapımı.

Ücretli Özel Dersler Ve Özel Programlamalar İle İlgili Bölüm

Basit bir çalışma yapımı.

İleti#1)  xpeker » 09 Oca 2015 17:54

Öncelikle aynı konuyu değişik bölümlere açmamda bir sakınca varsa forum yönetiminden özür dilerim.Ancak işimin aciliyeti ve önemi açısından ücreti mukabilinde bir çalışma sayfası yapmam gerekiyor ve 4 gündür uğraşmama rağmen beceremedim kısıtlı bilgimle :(

Hazırlanacak dosya ekte sunulmuştur,yapılacaklar ise;
-Ekli dosyadaki "veri" sayfasındaki verileri sayfaya eklediğim makro sayesinde "aşı-test" sayfasındaki "hayvan seçiniz" hücresine seçilebilir sekilde aktarıyorum,bu seçilir pencerede hayvanları seçtikten sonra "aşı türü" ve "tarih" kısımlarını manuel doldurarak seçilen hayvanların aşılama kayıtlarının oluşturulması gerekiyor.Bunun için seçilen hayvanların verilerini "aşı-data" sayfasına gönderecek şekilde makro atayıp hücrenin sağına koydum ve verileri "aşı-data" sayfasına aktarımını sağladım.Sorun burada başlıyor maalesef;
-"aşı-data" sayfasının A sütununda bulunan hayvanın aşılama bilgisi ve tarihini "sağlık çizelgesi" sayfasındaki hayvan numaralarını bularak aşının adı ve yapıldığı hücreleri otm. doldurmasını beceremedim.Ayrıca 2.sorun olarak ekli örnek dosyada "aşı-data" sayfasındaki A sütunu 1.aşılamayı B sütunu 2.aşılama verilerini içermekte,1.aşılamada aşılanmayan hayvanların kayıtları 2.aşılamada ilk satırdan başlasın istiyorum.

Saygılarımla...
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
xpeker
Yeni Başlamış

Meslek: memur

Bulunduğunuz İl / Semt: Balıkesir

Forum Ücretli İşlemler

Online Kullanıcılar

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bumerang - Yazarkafe