[Yardım]  OEE veri ve üretim girişlerini ilgili sayfaya yerleştirme

Excel hakkındaki soru ya da paylaşımlarınıza kategori bulamadıysanız bu alana yazabilirsiniz.

OEE veri ve üretim girişlerini ilgili sayfaya yerleştirme

İleti#1)  yoguzo » 05 Şub 2019 11:19

Merhaba,

Konuyu yeniden açtım, (Farklı alanda açtığım ve zamanınızı aldığımdan dolayı kusura bakmayın)

OEE veri girişlerini ve OEE hesaplamasının yapılabilmesi için bir excel tablosu hazırladım. Bu tabloda Üretim Girişleri sayfasında; üretim tarihi, veri doğrulama liste girişli ürün grupları ve üretim adet girişleri bölümlerine veriler giriliyor,

Tüm Girişler yapıldıktan sonra ürün grubuna göre (Masa/Sehpa/Koltuk vs.) üretim adetlerini tablodaki üretim tarihli günlere yerleştirme ve aynı grup ürünleri toplama işlemini yapamadım, mümkün mü. Bazı formüllerle yapmaya çalıştım fakat bir türlü bilgileri ekleme yapamadım,

Teşekkür ederim,
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
yoguzo

Adı Soyadı:yalçın oğuz

Bulunduğunuz İl / Semt: istanbul

Cevap: OEE veri ve üretim girişlerini ilgili sayfaya yerleş

İleti#2)  yoguzo » 06 Şub 2019 12:54

Arkadaşlar merhaba,

Eklediğim konu ile ilgili inceleme fırsatı olan var mı?

Çözümü mümkün olmayan bir çalışma ise lütfen geri dönüş yaparak bilgilendirmenize istinaden konuyu kapatmak istiyorum.

yoguzo yazdı:Merhaba,

Konuyu yeniden açtım, (Farklı alanda açtığım ve zamanınızı aldığımdan dolayı kusura bakmayın)

OEE veri girişlerini ve OEE hesaplamasının yapılabilmesi için bir excel tablosu hazırladım. Bu tabloda Üretim Girişleri sayfasında; üretim tarihi, veri doğrulama liste girişli ürün grupları ve üretim adet girişleri bölümlerine veriler giriliyor,

Tüm Girişler yapıldıktan sonra ürün grubuna göre (Masa/Sehpa/Koltuk vs.) üretim adetlerini tablodaki üretim tarihli günlere yerleştirme ve aynı grup ürünleri toplama işlemini yapamadım, mümkün mü. Bazı formüllerle yapmaya çalıştım fakat bir türlü bilgileri ekleme yapamadım,

Teşekkür ederim,
Kullanıcı avatarı
yoguzo

İleti#3)  Erkan Akayay » 06 Şub 2019 13:19

Ben ne istediğinizden hiç bir şey anlamadığım için ilgilenmedim. Yaptığınız kurguyu siz biliyorsunuz ama biz bilemeyiz.
Karmaşık bir yapı kurmuşsunuz. Çok detay var ve yeterli açıklama yok.
Bu yapı içinde uzun ve zor kodlamalar gerekebilir. Yeterli açıklama yapabilirseniz zamanı olan bir arkadaş size yardımcı olabilir.
Kullanıcı avatarı
Erkan Akayay
Site Dostu

Meslek: Bilgi İşlem

Bulunduğunuz İl / Semt: İSTANBUL

İleti#4)  yoguzo » 06 Şub 2019 15:09

Erkan bey teşekkür ederim öncelikle,

Haklısınız, konuyu kendi işleyişimize göre tasarladığımdan karışık görünüyor. çalışmamı biraz daha sadeleştirdim. Dosyayı tekrar ekleyerek fotoğraf ile açıklamalar yazdım aşağıda da özetlemeye çalıştım,

1. Üretim girişleri sayfasında farklı üretim başlıkları ile (Masa, Sandalye,Halı,Koltuk vs.) üretilen tarih ve adette kaydı yapılıyor,
örneğin : 2. ocak 3. ocak ve 4 ocakta masa sandalye ve koltuk ürettim,
2. Üretim kayıt işlemi yapıldıktan sonra her bir ürün kendi sayfasında (Masa, Sandalye,Halı,Koltuk vs.) kırmızı renkli alandaki üretilen tarih sütununda toplam üretim satırına ekleme yapmasını sağlamak ve aynı tarihte aynı üretimleri de toplayarak satıra yazmasını istiyordum.
örneğin : masa sayfasına ayrı tarihlerde yaptığım üretimleri toplam üretim alanına otomatik toplayarak eklemeli

Umarım anlatımlı açıklayıcı olmuştur.
Kullanıcı avatarı
yoguzo

REKLAM
Excel Logo XML Oluşturucu
Logo Object Designer ile Uyarlama

İleti#5)  yoguzo » 06 Şub 2019 23:22

Merhaba arkadaşlar,

Sorunumu çözdüm basit bir hata yapmışım, Konuyu kapatabiliriz.

Çalışır halini ayrıca eke koydum. Üretimci arkadaşların veri kayıt ve analizlerini yapması için ve başka diğer çalışmalarında örnekleri kullanılması için faydalı olacaktır.

iyi çalışmalar,
Kullanıcı avatarı
yoguzo

Forum Diğer Excel İşlemleri

Online Kullanıcılar

Bu forumu görüntüleyenler: AhrefsBot ve 0 misafir

Bumerang - Yazarkafe