Excel Sayfalarından Bir Sayfaya Oto veri Taşıma veya Tersi

Excel hakkındaki soru ya da paylaşımlarınıza kategori bulamadıysanız bu alana yazabilirsiniz.

Excel Sayfalarından Bir Sayfaya Oto veri Taşıma veya Tersi

İleti#1)  glos7777 » 08 Kas 2019 17:13

Arkadaşlar merhaba,

Aranıza yeni katıldım, excel ile ilgili bir sorum olacaktı bilemiyorum mümkünmüdür acaba.

Arkadaşlar ek'te dosyayı upload ettim.. dosyadaki sayfalar şöyle : Bütün Sistemler-Anahtarpriz-ATS-Ayd.Armatür-Boru-Busbar-CCTV

ve her sayfadaki sütün sayısı aynı yani J sütununa kadar bilgiler var, adı, telefonu, maili vs gibi.

şimdi ben, "BÜTÜN SİSTEMLER" sayfasına firma iletişim bilgileri girince, bunları ilgili sayfaya otomatik atmasını istiyorum..

misal A sütununda "SİSTEM ADI" var, ben bu sistem adına yukarda verdiğim sayfa isimlerinden birini yazıyorum örnek; CCTV yazıyorum.. sonra yan sütunlarada firma bilgisi adı telefonu vs devam ediyorum.

burda ben "SİSTEM ADI" kısmına CCTV yazdığımda ve bilgileri girdiğimde, istiyorum ki CCTV sayfasına da bu yazdığım bilgileri aktarsın. yani tekrardan CCTV sayfasına girip sütun acıp bu bilgileri tekrardan girmemek için.

mümkünü varsa yardımcı olursanız sevinirim.

dipnot : belkide tersi de olabilir, yani CCTV sayfasına sütun açıp bilgileri girdiğimde otomatik BÜTÜN SİSTEMLER sayfasına da akatarabilir.

iyi çalışmalar.
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
glos7777

Meslek: Mühendis

Bulunduğunuz İl / Semt: istanbul

Cevap: Excel Sayfalarından Bir Sayfaya Oto veri Taşıma veya

İleti#2)  glos7777 » 15 Kas 2019 16:07

Arkadaşlar sorunun çözümü mü çok zor yoksa kimse uğraşmak mı istemiyor anlamadım o kadar kişi bakmış çıkmış :S
Kullanıcı avatarı
glos7777

Cevap: Excel Sayfalarından Bir Sayfaya Oto veri Taşıma veya

İleti#3)  glos7777 » 20 Kas 2019 15:23

Bilen yokmu arkadaşlar ya
Kullanıcı avatarı
glos7777

Forum Diğer Excel İşlemleri