İnteraktif Türkiye Haritası

Excel VBA kodlamaları ile yapılmış örnek dosyaları burdan izleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Cevap: İnteraktif Türkiye Haritası

İleti#21)  ahmetilhan282 » 17 Eyl 2014 11:57

Yenilikler:
- Rota çizildiğinde şehir isimlerinin önünde görünüyordu. Artık şehir isimleri ön planda görünüyor.
- Haritayı resim olarak kaydetme tuşu eklendi.
- Veri sayfasına şehirlerin 2013 yılı nüfusu ve rakım bilgileri eklendi. Şuan haritada şehrin üzerine gittiğinizde gösterilen açıklamada bu bilgiler gösteriliyor.
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
ahmetilhan282
Site Dostu

Adı Soyadı:Ahmet İLHAN
Meslek: Güvenlik

Bulunduğunuz İl / Semt: Mersin

İleti#22)  baykalaras » 17 Eyl 2014 12:52

çok güzel olmuş, geliştirmeye devam etmen dileği ile.
Kullanıcı avatarı
baykalaras
Yeni Başlamış

Adı Soyadı:baykal aras
Meslek: sigorta

Bulunduğunuz İl / Semt: trabzon

İleti#23)  ahmetilhan282 » 19 Eyl 2014 04:41

Yenilikler:
- Veri sayfasına şehirlere ait İçişleri Bakanlığının sitesinden aldığım bazı verileri ekledim. (Telefon kodu,vali adı,valilik tel,il emniyet müd. tel,il jandarma müd. tel,yüz ölçümü,web adresi ve email adresi) Bu verileri alırken ilk defa internetten veri alma kodlarına ihtiyacım oldu ve DOM nesnesini kullandım. Öğrenmem adına iyi oldu. Bu kodlar program kodları içerisinde Module2 de var. Hediyedir. İzinsiz kullanıp çoğaltabilirsiniz. :D
- Ayrıca harita üzerinde şehir isimlerine tıklarsanız. Yukarıdaki bilgileri aldığım sayfaya yönlendirilirsiniz. Eğer üşenmeyip haritada ilçeleri çizmeye başlarsam tıkladığımızda o şehre ait ayrıntılı görünüme geçebileceğiz. Şimdilik böyle idare edin.
Kullanıcı avatarı
ahmetilhan282
Site Dostu

Cevap: Cevap: İnteraktif Türkiye Haritası

İleti#24)  eagle78 » 24 Eyl 2014 11:27

ahmetilhan282 yazdı:Yenilikler:
- Veri sayfasına şehirlere ait İçişleri Bakanlığının sitesinden aldığım bazı verileri ekledim. (Telefon kodu,vali adı,valilik tel,il emniyet müd. tel,il jandarma müd. tel,yüz ölçümü,web adresi ve email adresi) Bu verileri alırken ilk defa internetten veri alma kodlarına ihtiyacım oldu ve DOM nesnesini kullandım. Öğrenmem adına iyi oldu. Bu kodlar program kodları içerisinde Module2 de var. Hediyedir. İzinsiz kullanıp çoğaltabilirsiniz. :D
- Ayrıca harita üzerinde şehir isimlerine tıklarsanız. Yukarıdaki bilgileri aldığım sayfaya yönlendirilirsiniz. Eğer üşenmeyip haritada ilçeleri çizmeye başlarsam tıkladığımızda o şehre ait ayrıntılı görünüme geçebileceğiz. Şimdilik böyle idare edin.

İstanbul İlçelerinden başlarsanız benim adıma çok yararlı olur.

Şimdiden başarılar.
Kullanıcı avatarı
eagle78
Siteye Alışmış

Adı Soyadı:Gökhan KATRAN
Meslek: Data Analiz

Bulunduğunuz İl / Semt: İstanbul

REKLAM
Excel Logo XML Oluşturucu
Logo Object Designer ile Uyarlama

İleti#25)  eagle78 » 25 Eyl 2014 15:43

Selamlar;

Benim bu haritayı aktif olarak kullanabilmem adına üç şeye ihtiyaç duyuyorum.
1. 7 Bölge mevcut bu sayıyı 8 'e çıkartmamız mümkün müdür? (Batı Karadeniz - Doğu Karadeniz gibi...)
2. Harita sayfasında beş adet renk mevcut benim işimi üç adeti görüyor.
3. Yine harita sayfasında bu 3 adet rengi belirli formülün sonucuna göre renk almasını istiyorum. Geçen ay oluşan sonuçla bu ay oluşan sonucu karşılaştırıp %5 'in üstünde artış var ise yeşil; %5 'in üstünde bir düşü var ise kırmızı diğer seçenek için turuncu kalması.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
eagle78
Siteye Alışmış

İleti#26)  eagle78 » 25 Eyl 2014 15:55

eagle78 yazdı:Selamlar;

Benim bu haritayı aktif olarak kullanabilmem adına üç şeye ihtiyaç duyuyorum.
1. 7 Bölge mevcut bu sayıyı 8 'e çıkartmamız mümkün müdür? (Batı Karadeniz - Doğu Karadeniz gibi...)
2. Harita sayfasında beş adet renk mevcut benim işimi üç adeti görüyor.
3. Yine harita sayfasında bu 3 adet rengi belirli formülün sonucuna göre renk almasını istiyorum. Geçen ay oluşan sonuçla bu ay oluşan sonucu karşılaştırıp %5 'in üstünde artış var ise yeşil; %5 'in üstünde bir düşü var ise kırmızı diğer seçenek için turuncu kalması.

Unutmuşum birde illere değer girdiğimde ilerin renk değiştirmesini değil illerin değerini toplayıp üstte belirttiğim şekilde formüle bağlı olarak bölgelerin renk değiştirmesi gerekiyor.

Kullanıcı avatarı
eagle78
Siteye Alışmış

REKLAM
ETA - Excel Konsolide Raporlama
ETA Excel Personel Entegre Raporu

İleti#27)  ahmetilhan282 » 26 Eyl 2014 13:02

Yeni güncelleme ve Gökhan Bey' in isteklerine cevap:
Yenilikler:
- Kodlarda ki bazı hatalar giderildi.
- Şehirler arası Mesafe Ölçme modu eklendi. Bu modu açtığınızda haritada şehir adının üzerine tıklayın. İlk tıkladığınız şehir başlangıç noktası olarak belirtilecek ve yazı tipi kalınlaştırılacaktır. İkinci şehrin üzerine tıkladığınızda mesaj kutusunda iki şehir arasındaki mesafe gösterilecektir. (Şehirler arasındaki mesafe bilgileri dosyada mesafe isimli sayfada saklanıyor. Göz önünde görünmesine gerek olmadığı için bu sayfa şuan gizlidir.)
- Ay Yıldız modu eklendi. (Süpriz [gulumse] )

Gökhan Bey;
25. mesajdaki 1.konuyu nasıl yapabileceğimi düşünüyorum. Bölümleri eklemeye çalışacağım. [ilginc]
2. ve 3. konuyla ilgili ekteki dosyada bir örnek mevcut. İndirdiğiniz dosyada haritada göster butonuna basın. Sonuçlar haritada gösterilir. Çok karışık görünebilir. Veri sayfasında F sütununun formatını Yüzde olarak seçip tekrar haritada göster butonuna basarsanız sonuçlar istediğiniz şekilde gösterilir. Sonuçları gösterdikten sonra Bölgesel harita moduna geçerseniz tüm bölgelerin sonuçlarını toplam olarak gösterir. Bölgesel harita modunda şuan renklendirme yapılmıyor. Zaten 7 tane bölge var. Renklerinin farklı gösterilmesine gerek olmadığını düşündüğüm için şuan yapmadım. Belki ileride 21 tane bölümü eklersek o zaman renklendirmeye ihtiyaç duyarız. (Şimdilik veri sayfasında bölge isimlerinin karşısında D sütununda bölgenin rengini RGB olarak belirterek bölgelerin istediğiniz şekilde renklenmesini sağlayabilirsiniz. Yeşilin RGB değer: "0,176,80", Turuncunun RGB değeri: "255,192,0", Kırmızının RGB değer: "255,0,0")
Kullanıcı avatarı
ahmetilhan282
Site Dostu

İleti#28)  eagle78 » 29 Eyl 2014 12:49

Ahmet İlhan Bey;

Öncelikle ilginiz ve vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkürler. Dosyayı indirdim fakat bugün çok yoğun olduğumdan dosyayı ancak akşam inceleyebileceğim. Anlayamadığım bir nokta olursa tekrar yazarım .

İyi günler...
Kullanıcı avatarı
eagle78
Siteye Alışmış

İleti#29)  nix » 03 May 2016 21:52

ahmetilhan282 yazdı:Yeni güncelleme ve Gökhan Bey' in isteklerine cevap:
Yenilikler:
- Kodlarda ki bazı hatalar giderildi.
- Şehirler arası Mesafe Ölçme modu eklendi. Bu modu açtığınızda haritada şehir adının üzerine tıklayın. İlk tıkladığınız şehir başlangıç noktası olarak belirtilecek ve yazı tipi kalınlaştırılacaktır. İkinci şehrin üzerine tıkladığınızda mesaj kutusunda iki şehir arasındaki mesafe gösterilecektir. (Şehirler arasındaki mesafe bilgileri dosyada mesafe isimli sayfada saklanıyor. Göz önünde görünmesine gerek olmadığı için bu sayfa şuan gizlidir.)
- Ay Yıldız modu eklendi. (Süpriz [gulumse] )

Gökhan Bey;
25. mesajdaki 1.konuyu nasıl yapabileceğimi düşünüyorum. Bölümleri eklemeye çalışacağım. [ilginc]
2. ve 3. konuyla ilgili ekteki dosyada bir örnek mevcut. İndirdiğiniz dosyada haritada göster butonuna basın. Sonuçlar haritada gösterilir. Çok karışık görünebilir. Veri sayfasında F sütununun formatını Yüzde olarak seçip tekrar haritada göster butonuna basarsanız sonuçlar istediğiniz şekilde gösterilir. Sonuçları gösterdikten sonra Bölgesel harita moduna geçerseniz tüm bölgelerin sonuçlarını toplam olarak gösterir. Bölgesel harita modunda şuan renklendirme yapılmıyor. Zaten 7 tane bölge var. Renklerinin farklı gösterilmesine gerek olmadığını düşündüğüm için şuan yapmadım. Belki ileride 21 tane bölümü eklersek o zaman renklendirmeye ihtiyaç duyarız. (Şimdilik veri sayfasında bölge isimlerinin karşısında D sütununda bölgenin rengini RGB olarak belirterek bölgelerin istediğiniz şekilde renklenmesini sağlayabilirsiniz. Yeşilin RGB değer: "0,176,80", Turuncunun RGB değeri: "255,192,0", Kırmızının RGB değer: "255,0,0")

Yapmış olduğunuz güzel çalışma için teşekkürler :)
Kullanıcı avatarı
nix

Meslek: memur

Bulunduğunuz İl / Semt: adana/cukurova

İleti#30)  ahmetilhan282 » 25 May 2016 16:10

Yeni güncelleme:
- Kodlardaki bazı hatalar giderildi.
- Artık illerin etiketlerinin rengi de değiştirilebiliyor.
Kullanıcı avatarı
ahmetilhan282
Site Dostu

İleti#31)  omerozel25 » 22 Tem 2016 14:16

merhabalar program süper bana da bunun gibi birsey lazım yardımcı olurmusunuz
ancak benim için gerekli olan ERZURUM AĞRI IĞDIR ERZİNCAN ARDAHAN KARS BAYBURT VE İLÇELERİ
bu il ve ilçelerde bazı veriler tanımlanacak bu veriler il ve ilçenin rengine karar verecek yardım cı olur musunuz.
Kullanıcı avatarı
omerozel25

Meslek: MÜHENDİS

Bulunduğunuz İl / Semt: erzurum

İleti#32)  yalcinekmekci » 27 Tem 2016 10:02

Herkese Merhabalar,
Harita gerçekten çok işime yaradı, emeği geçen herkese teşekkür ederim.Yalnız benim şu şekilde bir problemim ortaya çıktı yardımcı olabilirmisiniz acaba.Ben kriter bölümünü uzatmak istiyorum kriter bölümü =veri!$X$1:$AZ$1 ye kadar, ben bu veri seçme bölümünü veri doğrulamadan dahada uzatıp veri seçtiğim zaman Run-Time eror '13' hatası veriyor.Bunu düzeltmemizin bir yolu varmıdır acaba.Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.Örnek ektedir.
Kullanıcı avatarı
yalcinekmekci
Yeni Başlamış

Adı Soyadı:Yalcın Ekmekci
Meslek: MUHASEBE

Bulunduğunuz İl / Semt: Konya

İleti#33)  ahmetilhan282 » 30 Tem 2016 17:38

yalcinekmekci yazdı:Herkese Merhabalar,
Harita gerçekten çok işime yaradı, emeği geçen herkese teşekkür ederim.Yalnız benim şu şekilde bir problemim ortaya çıktı yardımcı olabilirmisiniz acaba.Ben kriter bölümünü uzatmak istiyorum kriter bölümü =veri!$X$1:$AZ$1 ye kadar, ben bu veri seçme bölümünü veri doğrulamadan dahada uzatıp veri seçtiğim zaman Run-Time eror '13' hatası veriyor.Bunu düzeltmemizin bir yolu varmıdır acaba.Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.Örnek ektedir.

veri sayfasındaki W2 hücresindeki formül sonucu hata verdiği için Run Time Error hatası alıyorsunuz. W2 hücresindeki formülü aşağıdaki şekilde değiştirin ve hücrenin sağ altından tutup otomatik doldurarak 81 ile uygulayın.
Kod: Tümünü seç
=EĞERHATA(KAYDIR(İNDİS($X$1:$AV$1;;KAÇINCI(kriter;$X$1:$AV$1;0));A2;);"")
Kullanıcı avatarı
ahmetilhan282
Site Dostu

İleti#34)  ahmetilhan282 » 30 Tem 2016 17:45

omerozel25 yazdı:merhabalar program süper bana da bunun gibi birsey lazım yardımcı olurmusunuz
ancak benim için gerekli olan ERZURUM AĞRI IĞDIR ERZİNCAN ARDAHAN KARS BAYBURT VE İLÇELERİ
bu il ve ilçelerde bazı veriler tanımlanacak bu veriler il ve ilçenin rengine karar verecek yardım cı olur musunuz.

ilçeleri eklemeye bir kez niyet ettim. Adanadan başladım ve hemen gözüm korktu :D uzun ve zahmetli bir iş. bu aralar yoğunum bakamıyorum ama tekrar niyet edersem inşallah ekleyeceğim.

Ayrıca bu aralar haritayla ilgili alternatifleri de araştırıyorum. Excelin son sürümlerinde (2013 üstü) bununla ilgili bir eklenti (Power Map) zaten varmış. Ben kullanıp inceleyemedim ama aşağıdaki linklere bakmanızı tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=pBvnNAwB26M
https://www.youtube.com/watch?v=kTrg90mLdrA
https://support.office.com/tr-tr/article/%C3%96%C4%9Fretici-Harita-Tabanl%C4%B1-Power-View-Raporlar%C4%B1-Olu%C5%9Fturma-62ecd29a-91b8-4e5c-b3b7-4aef9f7ef962
Kullanıcı avatarı
ahmetilhan282
Site Dostu

İleti#35)  johnvaldetine » 07 Arl 2016 13:11

Merhaba,

En son dosyayı olduğu gibi Userform üzerine entegre şansımız var mıdır?
Kullanıcı avatarı
johnvaldetine
Yeni Başlamış

Meslek: Mak. Müh.

Bulunduğunuz İl / Semt: Ankara

İleti#36)  edogukan » 23 Tem 2018 10:43

Merhaba,

Çok kullanışlı bir döküman olmuş, teker teker elinize sağlık!

Elimizdeki mevcut (0,1,2,3,4) değeri arttırmak 19 (0,1,2,3,4,...,18) değere çıkartmaya çalışıyorum; ancak henüz çözüm bulamadım.

Eğer (kıymetli vaktinizi çalmadan) yardım edebilecek varsa çok mutlu olurum.
(Hatta balık vermiyim, tutmayı öğretiyim diyen olursa mutlulukla dinleyebilirim de.)

Sevgiler,
Doğukan
Kullanıcı avatarı
edogukan

Meslek: Saha İş Analisti

İleti#37)  ahmetilhan282 » 19 Eyl 2018 18:44

edogukan yazdı:Merhaba,

Çok kullanışlı bir döküman olmuş, teker teker elinize sağlık!

Elimizdeki mevcut (0,1,2,3,4) değeri arttırmak 19 (0,1,2,3,4,...,18) değere çıkartmaya çalışıyorum; ancak henüz çözüm bulamadım.

Eğer (kıymetli vaktinizi çalmadan) yardım edebilecek varsa çok mutlu olurum.
(Hatta balık vermiyim, tutmayı öğretiyim diyen olursa mutlulukla dinleyebilirim de.)

Sevgiler,
Doğukan

Soruyu anlamadım. Örnek dosya üzerinde anlatabilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
ahmetilhan282
Site Dostu

İleti#38)  ulud » 30 Oca 2019 15:26

Merhaba
Öncelikle ellerinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş. Benim şöyle bir ihtiyacım var. Bu çalışma üzerinde ben değerlere göre bölgesel renklendirme yapmak istiyorum. yardımcı olur musunuz? Renkleri değiştiremedim.
Kullanıcı avatarı
ulud

Meslek: avukat

Bulunduğunuz İl / Semt: ankara

İleti#39)  ahmetilhan282 » 12 Şub 2019 14:17

ulud yazdı:Merhaba
Öncelikle ellerinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş. Benim şöyle bir ihtiyacım var. Bu çalışma üzerinde ben değerlere göre bölgesel renklendirme yapmak istiyorum. yardımcı olur musunuz? Renkleri değiştiremedim.

Bilgisayarım bozuk, dosyaya bakamadım ama yanlış hatırlamıyorsam veri isimli sayfada bölgelerin isimlerinin olduğu satırda bölge renkleri de seçilebiliyordu. İlgili hücrenin dolgu rengini değiştirince ana sayfada da o bölgenin rengi değişiyordu.
Kullanıcı avatarı
ahmetilhan282
Site Dostu

Önceki

Forum Örnek Dosyalar

Online Kullanıcılar

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bumerang - Yazarkafe