[Yardım]  Birden çok ölçüte göre toplama çalışması

VBA Makrolar ile ilgili sormak istedikleriniz, yapmak istedikleriniz hakkında yardım alabileceğiniz bölümdür.

Birden çok ölçüte göre toplama çalışması

İleti#1)  tdemirhan » 25 Ekm 2019 16:01

Merhaba;
Üzerinde çalıştığım dosyada excel formülleri deneyerek uğraştım ama başaramadım ve sonunda makro ile yapılabileceğini düşünerek siz değerli arkadaşlara danışmak istedim.
Dosya içerisinde;
1- icmal sayfası: tarih sırası ile satırlara, bölge grupları ile sütunlara ayrılmış şekilde
2- personel listesi: hangi personelin hangi bölgede çalıştığını gösterir durumu.
3- 01.10.2010: hergün yeni birsayfa eklenmek üzere ismi tarih olmak üzere saha elemanı çalışma durumu bu örnekte 01.10.2019

Yapmaya çalışıp beceremediğim; örnek dosyada icmal sayfasına 01.10.2019 sayfasından merkezefendi-pamukkale grubunun altına personel listesindeki duruma göre 01.10.2019 isimli sayfadan verileri toplayarak her bir grubun toplamını yazmasını istiyorum. 01.10.2019 isimli çalışma sayfasında sorun teşkil eden durum ise, bazı personellerin farklı bölgelerden çalışması sonucu çekilen raporda isimlerinin yanına 7,9,12 gibi rakanlar eklemesi. Şimdiden ellerinize sağlık, yardımlarınızı bekliyor, teşekkür ediyorum.
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
tdemirhan
Yeni Başlamış

Meslek: teniker

Bulunduğunuz İl / Semt: Denizli/Merkezefendi

Cevap: Birden çok ölçüte göre toplama çalışması

İleti#2)  kanakan52 » 25 Ekm 2019 16:31

Merhaba,
B4 hücresine aşağıdaki formülü yazıp istediğinizi veriyor mu bakar mısınız ?

=ÇOKETOPLA('01.10.2019'!I:I;'01.10.2019'!C:C;"=PAMUKKALE")+ÇOKETOPLA('01.10.2019'!I:I;'01.10.2019'!C:C;"=*MERKEZ")
Kullanıcı avatarı
kanakan52
Siteye Alışmış

Adı Soyadı:Ümit AKBULUT
Meslek: muhasebe

Bulunduğunuz İl / Semt: ORDU

Cevap: Cevap: Birden çok ölçüte göre toplama çalışması

İleti#3)  tdemirhan » 25 Ekm 2019 16:42

kanakan52 yazdı:Merhaba,

=ÇOKETOPLA('01.10.2019'!I:I;'01.10.2019'!C:C;"=PAMUKKALE")+ÇOKETOPLA('01.10.2019'!I:I;'01.10.2019'!C:C;"=*MERKEZ")

Maalesef sorun aslında burada başlıyor. Bazı personeller bölgesinin dışında çalışmış durumda, bu sebeple 01.10.2019 isimli raporda isimleri bir normal birde yanına rakam ile yazılı. Bölge şartı olarak değilde personel şartı olarak bakmak istiyorum olaya, yani nerede iş yapmış olursa olsun Merkez personeli ne kadar iş yapmış.
Kullanıcı avatarı
tdemirhan
Yeni Başlamış

İleti#4)  srdkrtd » 27 Ekm 2019 23:08

Ayın 2'si ve 3'ünü dosyaya ekledim, siz geri kalan günleri "taşı ve kopyala" ile çoğalttıktan sonra icmal sayfasındaki formül içeren satırları aşağı çekin ve satır bazında "değiştir" komutu ile ilgili ay kodlarını değiştirin. Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
srdkrtd
Yeni Başlamış

Adı Soyadı:Serdar Kurtuldu
Meslek: Bilgi işlem

Bulunduğunuz İl / Semt: Lefkoşa

REKLAM
Excel Logo XML Oluşturucu
Logo Object Designer ile Uyarlama

İleti#5)  srdkrtd » 27 Ekm 2019 23:13

srdkrtd yazdı:Ayın 2'si ve 3'ünü dosyaya ekledim, siz geri kalan günleri "taşı ve kopyala" ile çoğalttıktan sonra icmal sayfasındaki formül içeren satırları aşağı çekin ve satır bazında "değiştir" komutu ile ilgili ay kodlarını değiştirin. Kolay gelsin.

Sizin dosyanın "icmal" sayfasında personel ile ilgili bir sütun yok yalnız..! Birde liste dışı iki isim var "Denizli merkez" ve "Denizli özel aboneler" ...!
Kullanıcı avatarı
srdkrtd
Yeni Başlamış

Cevap: Cevap: Cevap: Birden çok ölçüte göre toplama çalışmas

İleti#6)  srdkrtd » 27 Ekm 2019 23:14

tdemirhan yazdı:

Maalesef sorun aslında burada başlıyor. Bazı personeller bölgesinin dışında çalışmış durumda, bu sebeple 01.10.2019 isimli raporda isimleri bir normal birde yanına rakam ile yazılı. Bölge şartı olarak değilde personel şartı olarak bakmak istiyorum olaya, yani nerede iş yapmış olursa olsun Merkez personeli ne kadar iş yapmış.

Yanlış alıntı yapmışım..
Sizin dosyanın "icmal" sayfasında personel ile ilgili bir sütun yok yalnız..! Birde liste dışı iki isim var "Denizli merkez" ve "Denizli özel aboneler" ...!
Kullanıcı avatarı
srdkrtd
Yeni Başlamış

REKLAM
ETA - Excel Konsolide Raporlama
ETA Excel Personel Entegre Raporu

Cevap: Cevap: Cevap: Cevap: Birden çok ölçüte göre toplama ç

İleti#7)  tdemirhan » 29 Ekm 2019 14:15

srdkrtd yazdı:
tdemirhan yazdı:

Yanlış alıntı yapmışım..

Öncelikle elinize kolunuza sağlık, ilginiz için teşekkür ederim.

Gördüğünüz üzere üzerinde çalışmış olduğunuz "1" nolu sayfada bölge sütunu altında yazan, sizin tespit etmiş olduğunuz "Denizli Merkez" ibaresi aslında "Merkezefendi" bölgesi, lakin o raporu çektiğimiz ilgili program bize bunu "Denizli Merkez" olarak veriyor. "Denizli Özel Aboneler" ibaresinin üzerinde durmama sebebim ise "Personel" e göre bir toplama yapmak istediğim için, Örneğin "1" isimli sayfada mavi olarak kodladığınız G%khan Bal&m (özür dilerim bu şekilde yazdığım için, örümcek botları kayda alıp tarayıcı programlarında çıkmaması için) Çivril personeli ama Bozkurt ve Denizli özel aboneler üzerinde de çalışmış. Ama benim istediğim bu şahsın nerede iş yapmış olursa olsun, "icmal" sayfasında asıl bölgesi olan "ÇİVRİL-ÇAL-BAKLAN-BEKİLLİ" Grubu altında toplamak istiyorum.

Sizin yapmış olduğunuz Etopla formülü ile denedim fakat bölge bazında toplama yapabildiğim için sonuca ulaşamamıştım. Biraz daha basit anlatmaya çalışırsam eğer, Bölgelere göre tarihsel ve de yapılan işe göre toplama istiyorum, fakat rapor çektiğim program bana isim olarak rapor veriyor. Ben ise Bölgesel ayrımda, o bölgenin personellerinin yapmış olduğu iş toplamını istiyorum. Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
tdemirhan
Yeni Başlamış

İleti#8)  tdemirhan » 29 Ekm 2019 15:12

Şöyle bir şey denedim, örneğin Merkez personellerini ad tanımlama yaparak "merkez" olarak adlandırdım ve =TOPLA(EĞER(merkez='1'!$D$3:$D$131;'1'!$L$3:$L$131)) olarak formülledim "#YOK" hatası ile karşılaştım dizi formülü olarak giriş yaptığım halde, burada hata tam olarak nedir? veya bir sütunda birden çok veriyi aratabilecek bir formül tanımlayabilir misiniz? Birden çok derken yani bir sütunda elma, armut, muz, vişne, portakal olsun ama ben elma ve armutları yada muz ve vişneleri aratayım gibi.
Kullanıcı avatarı
tdemirhan
Yeni Başlamış

İleti#9)  tdemirhan » 29 Ekm 2019 18:36

=TOPLA(EĞERHATA(İNDİS('01.10.2019'!I3:I129;EĞER(KAÇINCI(merkez;'01.10.2019'!B3:B129;0);...............));0))

İlk postta bulunan dosya üzerinden gittim ve yukarıda bulunan formüle kadar ilerleyebildim. Yukarıdaki formülde "EĞER" ve "KAÇINCI" formüllerini birlikte kullanmak istedim, yaptığım denemelerde bu formüller vasıtasıyla ad tanımlaması yaptığım "merkez" adı ile 01.10.2019 sayfasının B3 ve B129 hücreleri arasında kaçıncı sırada olduğunu buldurabiliyorum, buraya kadar güzel, fakat nokta nokta olan yere ne koyarsam devamında bulunan indis formülü çalışmaya devam eder ve 01.10.2019 sayfasındaki I3 ve I129 hücreleri arasındaki veriyi getirtebilirim. Yani orada diyorum ki Eğer merkez adlarında bulunan veriler kaçıncı sırada var doğru ise ne ile devam etmeli? :?
Kullanıcı avatarı
tdemirhan
Yeni Başlamış

İleti#10)  srdkrtd » 29 Ekm 2019 21:30

Sıkıntı sadece "Denizli merkez" olarak gelen veriyi "Merkez Efendi" olarak toplamak ise D4-D5-D6 hücrelerine düşey arama fonksiyonu ilave ettim... "PERLIST" sayfasında mavi renkli listeye size gelen verideki adları yazıp ilgili hücrelere aynı düşey ara işlemi uygulayabilirsiniz. Denizli özel aboneler toplamlarını hangi grupta görmek istiyorsunuz onu anlamadım... Merkeze dahil ettim şu an.
Kullanıcı avatarı
srdkrtd
Yeni Başlamış

İleti#11)  tdemirhan » 29 Ekm 2019 22:44

srdkrtd yazdı:Sıkıntı sadece "Denizli merkez" olarak gelen veriyi "Merkez Efendi" olarak toplamak ise D4-D5-D6 hücrelerine düşey arama fonksiyonu ilave ettim... "PERLIST" sayfasında mavi renkli listeye size gelen verideki adları yazıp ilgili hücrelere aynı düşey ara işlemi uygulayabilirsiniz. Denizli özel aboneler toplamlarını hangi grupta görmek istiyorsunuz onu anlamadım... Merkeze dahil ettim şu an.

Tekrar teşekkür ediyorum, elinize sağlık ama maalesef istediğim sonuçları vermiyor. Sanırım şurada anlaşamıyoruz. Dilim döndüğünce anlatmaya çalışayım. "1" isimli sayfa rapor olarak gelen sayfa, bu sayfada bulunan personellerin iş adetleri bölgeye göre toplanmayacak. Bölge personellerinin yapmış olduğu iş toplanacak. "İCMAL" sayfasında "MERKEZEFENDİ-PAMUKKALE" altına Merkez personellerinin yapmış olduğu iş toplanacak.
Kod: Tümünü seç
=ETOPLA('1'!$G:$G;DÜŞEYARA(PERLIST!$P$15;PERLIST!$P$1:$Q$20;2;0);'1'!L:L)
siz bu formülünüzde bölgeye göre koşul koyarak toplatıyosunuz. Bana lazım olan ise personele göre toplanması, bölgeye göre toplar isek bazı personeller bazı durumlarda başka bölgede çalışmış olabiliyor. "İCMAL" sayfasında bölgelerin gruplanmasının nedeni, asıl o bölgenin personellerinin olması.
Kullanıcı avatarı
tdemirhan
Yeni Başlamış

İleti#12)  tdemirhan » 31 Ekm 2019 18:34

Yok mu arkadaşlar bunu bir makro ile yapabilecek ya da bir fikir verebilecek?
Kullanıcı avatarı
tdemirhan
Yeni Başlamış

İleti#13)  srdkrtd » 31 Ekm 2019 19:41

Bi kontrol et lütfen "ACIPAYAM-SERİNHİSAR-ÇAMELi" bölgesi için toplamlar doğru ise diğerlerini de aynı şekilde yapabilirsin.
Kullanıcı avatarı
srdkrtd
Yeni Başlamış

İleti#14)  tdemirhan » 31 Ekm 2019 20:11

srdkrtd yazdı:Bi kontrol et lütfen "ACIPAYAM-SERİNHİSAR-ÇAMELi" bölgesi için toplamlar doğru ise diğerlerini de aynı şekilde yapabilirsin.

Teşekkür ederim elinize kolunuza sağlık. Doğruyu söylemek gerekirse tam olarak olmamış ama bana "PerList" sayfasında çok güzel bir fikir vermiş oldunuz, soruna dolaylı olarak yaklaşarak. "PerList" sayfasında bulunan formülleri değiştirdim. "ÇOKETOPLA" formülüne ihtiyaç yok "ETOPLA" formülü gayet güzel işimi görüyor. Gerçekten çok çok teşekkür ederim, dolaylı olarak bakmanız çok güzel bir yaklaşım.

Aslında vba makro olarak istiyordum o yüzden konuyu buraya açmıştım ama olsun bu da hayli hayli işimi görür tekrar teşekkür ederim. şkşk
Kullanıcı avatarı
tdemirhan
Yeni Başlamış

İleti#15)  srdkrtd » 31 Ekm 2019 21:36

Rica ederim kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
srdkrtd
Yeni Başlamış

İleti#16)  tdemirhan » 09 Kas 2019 15:44

Merhaba,

Problem @srdkrtd ustamın desteği ve fikri ile formül olarak çözüldü. Ben ise bunu biraz makroya çevirmeye çalışarak neler yaptığımı anlatmaya çalışacağım. Belki yeni fikirler ortaya çıkar ve de ihtiyacı dahilinde başka bir arkadaşımıza yardımı dokunur diyerek.
İlk olarak doğru bir eşleştirme için personel listesi ve bana gelen raporda ki isim listesini benzersiz bir hale getirmem gerekti. Bu sebeple Personel listesini "PerList" sayfasında her bir ismi boşluksuz ve aynı boyutta düzenledim. Örneğin "Ali Veli"'yi "ALİVELİ" olarak düzenledim. Çalışma bölgelerini istenilen gruplarda ki ortak bir bölge olarak düzenlendi. "ETOPLA" işlemini önce isim bazında yapılması gerekiyordu ki bu fikir @srdkrtd arkadaşımızdan geldi. Bana gelen raporda bir problem vardı "ALİ VELİ16", "ALİ VELİ9" "MEHMET MUSTAFA_7" şeklinde gelen ifadeler vardı. Personel listesi ile eşleştirebilmek için bu düzlemi kendimce aşağıdaki kodu kullanarak "ALİVELİ", "MEHMETMUSTAFA" şeklini aldırdım.

Private Sub CommandButton1_Click()
Dim i As Integer
Dim a As Integer
Dim hucre As Variant
hucre = Array("0", "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "_", "-", " ")
    For a = 3 To Worksheets(ComboBox1.Text).[C140].End(3).Row
        For i = 0 To 12
            Range("C" & a) = Replace(Range("C" & a), hucre(i), "")
        Next i
    Next a
    MsgBox "İsimler Düzeltildi"
End Sub

Sonrasında ise aşağıdaki kodlar yardımı ile önce "PerList" sayfasına ilgili rapor sayfasından personele göre "ETOPLA" işlemi yaptırdım. Sonrada yine "ETOPLA" işlemi ile bu defa "PerList" sayfasından "İCMAL" sayfasında işlem yaptırdım.

Private Sub CommandButton2_Click()
Dim c As Integer
For c = 2 To 112
Sheets("PerList").Range("E" & c).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets(ComboBox1.Text).Range("C3:C130"), Sheets("PerList").Range("B" & c), Worksheets(ComboBox1.Text).Range("J3:J130"))
Sheets("PerList").Range("F" & c).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets(ComboBox1.Text).Range("C3:C130"), Sheets("PerList").Range("B" & c), Worksheets(ComboBox1.Text).Range("K3:K130"))
Sheets("PerList").Range("G" & c).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets(ComboBox1.Text).Range("C3:C130"), Sheets("PerList").Range("B" & c), Worksheets(ComboBox1.Text).Range("L3:L130"))
Sheets("PerList").Range("H" & c).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets(ComboBox1.Text).Range("C3:C130"), Sheets("PerList").Range("B" & c), Worksheets(ComboBox1.Text).Range("M3:M130"))
Sheets("PerList").Range("I" & c).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets(ComboBox1.Text).Range("C3:C130"), Sheets("PerList").Range("B" & c), Worksheets(ComboBox1.Text).Range("N3:N130"))
Sheets("PerList").Range("J" & c).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets(ComboBox1.Text).Range("C3:C130"), Sheets("PerList").Range("B" & c), Worksheets(ComboBox1.Text).Range("O3:O130"))
Next c
Dim d As Integer
Dim t As Integer
d = WorksheetFunction.CountA(Sheets("İCMAL").Range("B5:B35"))
For t = d + 5 To d + 5
'merkez
Sheets("İCMAL").Cells(t, 2).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("A115"), Worksheets("PerList").Range("E2:E111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 3).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("A115"), Worksheets("PerList").Range("F2:F111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 4).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("A115"), Worksheets("PerList").Range("G2:G111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 5).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("A115"), Worksheets("PerList").Range("H2:H111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 6).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("A115"), Worksheets("PerList").Range("I2:I111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 7).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("A115"), Worksheets("PerList").Range("J2:J111"))
'sarayköy
Sheets("İCMAL").Cells(t, 9).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("B115"), Worksheets("PerList").Range("E2:E111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 10).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("B115"), Worksheets("PerList").Range("F2:F111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 11).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("B115"), Worksheets("PerList").Range("G2:G111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 12).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("B115"), Worksheets("PerList").Range("H2:H111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 13).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("B115"), Worksheets("PerList").Range("I2:I111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 14).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("B115"), Worksheets("PerList").Range("J2:J111"))
'Tavas
Sheets("İCMAL").Cells(t, 16).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("C115"), Worksheets("PerList").Range("E2:E111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 17).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("C115"), Worksheets("PerList").Range("F2:F111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 18).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("C115"), Worksheets("PerList").Range("G2:G111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 19).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("C115"), Worksheets("PerList").Range("H2:H111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 20).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("C115"), Worksheets("PerList").Range("I2:I111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 21).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("C115"), Worksheets("PerList").Range("J2:J111"))
'Acıpayam
Sheets("İCMAL").Cells(t, 23).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("D115"), Worksheets("PerList").Range("E2:E111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 24).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("D115"), Worksheets("PerList").Range("F2:F111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 25).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("D115"), Worksheets("PerList").Range("G2:G111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 26).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("D115"), Worksheets("PerList").Range("H2:H111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 27).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("D115"), Worksheets("PerList").Range("I2:I111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 28).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("D115"), Worksheets("PerList").Range("J2:J111"))
'Honaz
Sheets("İCMAL").Cells(t, 30).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("E115"), Worksheets("PerList").Range("E2:E111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 31).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("E115"), Worksheets("PerList").Range("F2:F111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 32).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("E115"), Worksheets("PerList").Range("G2:G111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 33).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("E115"), Worksheets("PerList").Range("H2:H111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 34).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("E115"), Worksheets("PerList").Range("I2:I111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 35).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("E115"), Worksheets("PerList").Range("J2:J111"))
'Çivril
Sheets("İCMAL").Cells(t, 37).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("F115"), Worksheets("PerList").Range("E2:E111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 38).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("F115"), Worksheets("PerList").Range("F2:F111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 39).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("F115"), Worksheets("PerList").Range("G2:G111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 40).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("F115"), Worksheets("PerList").Range("H2:H111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 41).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("F115"), Worksheets("PerList").Range("I2:I111"))
Sheets("İCMAL").Cells(t, 42).Value = WorksheetFunction.SumIf(Worksheets("PerList").Range("D2:D130"), Sheets("PerList").Range("F115"), Worksheets("PerList").Range("J2:J111"))
Next

MsgBox "Hesaplandı ve Listelendi"
End Sub

Farkındayım biraz uzun ve saçma bir işlem fakat maalesef kod bilgim yok. Ama şu işlemler bile bana en azından Excel Vba'yı sevdirdi. Forumda bulduğum bilgiler ile buraya kadar yapabildim. İlgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim. Şimdi yeni problemlere ve öğrenmeye şkşk
Kullanıcı avatarı
tdemirhan
Yeni Başlamış

Forum Genel Makro Soruları

Online Kullanıcılar

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bumerang - Yazarkafe