[Yardım]  EXCEL KALINTILARI

VBA Makrolar ile ilgili sormak istedikleriniz, yapmak istedikleriniz hakkında yardım alabileceğiniz bölümdür.

EXCEL KALINTILARI

İleti#1)  bktsklc » 23 May 2018 16:34

Merhabalar,

Bir Userform kullanıyorum ve bu form güncelle butonuna bastığımda 2 farklı kitabı sırasıyla açıyor ve içlerinde ki belli makroları çalıştırıp en son "Workbook("abc.xlsm").close true" diyerek kapatıyor. Ancak işlem bittiğinde ekteki resim deki gibi kalıntılar oluşuyor. Mesela PLANLAMA isimli dosya aslında kapatıldı ama ekte açıkmış gibi görünüyor. Bir kaç defa ard arda güncellersem bu kalıntılar bir sürü oluyor. Bu kalıntıların nedeni nedir ? Ve kalmaması için ne yapmak gerekir?

NOT: Application.Quit şeklinde kapatamıyorum, form dosyasının açık kalması gerekiyor. Veya başka exceller varsa onlarında kapatılmaması gerekiyor.

1.jpg
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
bktsklc
Siteye Alışmış

Meslek: üretim planlama

Bulunduğunuz İl / Semt: İSTANBUL

Cevap: EXCEL KALINTILARI

İleti#2)  bktsklc » 27 May 2018 17:55

Var mıdır fikri olan ?
Kullanıcı avatarı
bktsklc
Siteye Alışmış

Cevap: EXCEL KALINTILARI

İleti#3)  bktsklc » 10 Tem 2018 09:17

Merhabalar,

Bu konuda ki can sıkıcı durum hala devam etmekte, üstadlardan fikir gelebilir diye tekrar yazmak istedim, bir fikri olan var ise paylaşmasını rica edeceğim çünkü her çalıştığında üst üste kalıntılar kalmaya devam ediyor ve bir yerden sonra neredeyse onlarca excel açıkmış gibi bir görüntü oluyor buda hem kafa karışıklığı hemde kullanıcı memnuniyetsizliğine yol açıyor. :idea:
NOT: "Windows 10 ve Office 2013" türkçe kullanıyorum.

Teşekkürler şimdiden.
Kullanıcı avatarı
bktsklc
Siteye Alışmış

Forum Genel Makro Soruları

Online Kullanıcılar

Bu forumu görüntüleyenler: AhrefsBot ve 0 misafir

Bumerang - Yazarkafe