[Yardım]  Başka Excelde Başka Excele Kopyalarken Boşluk sıkıntısı

VBA Makrolar ile ilgili sormak istedikleriniz, yapmak istedikleriniz hakkında yardım alabileceğiniz bölümdür.

Başka Excelde Başka Excele Kopyalarken Boşluk sıkıntısı

İleti#1)  orcanto » 09 Haz 2018 16:44

merhaba şimdi bana başka birinden excep dosyasi geliyor

Orjinal Bana Gelen Excel
Resim

a2 den c2 ye seçtigim kodları başka excelde tek hücre içinde olmasını istiyorum

a2 c2
a3 c3
a4 c4 toplu sectigim zamanda a2 ile c2 aynı hücrede olucak a3 c3 asagıdakı satıra inicek a4 c4 onun da aşagısındaki satıra inicek yardımcı olabilcek var mı

not defterinde orjinal bana gelen exceli a2den c4 e kadar kopyaladıgım zamanda arasında büyük bir boşluk olusuyor sıkıntı oluyor yeni excelde gene bana gelen orjinal excel gibi satır sütün olarak ayrılıyor
Kullanıcı avatarı
orcanto

Meslek: site tasarımcısı

Bulunduğunuz İl / Semt: muğla

Cevap: Başka Excelde Başka Excele Kopyalarken Boşluk sıkıntı

İleti#2)  MDAGISTANLI » 09 Haz 2018 23:32

Hücreleri birleştirmek için not defterini aracı olarak mı kullanıyorsunuz? Not defterinden yapıştırdığınızda nasıl geliyor?
Bul & Değiştir ile çift boşlukları teke düşürebilirsiniz.
Excel'de BİRLEŞTİR formülünü kullanabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
MDAGISTANLI
Yeni Başlamış

Meslek: Microsoft Sistem Yöneticisi

Bulunduğunuz İl / Semt: İstanbul / Başakşehir

Cevap: Cevap: Başka Excelde Başka Excele Kopyalarken Boşluk

İleti#3)  orcanto » 10 Haz 2018 04:51

MDAGISTANLI yazdı:Hücreleri birleştirmek için not defterini aracı olarak mı kullanıyorsunuz? Not defterinden yapıştırdığınızda nasıl geliyor?

merhaba bana gelen excel dosyasından (ilk konudaki resimdeki) diger excele kopyaladıgım zaman gene sutun sutun ayırıyor
bende mecburen not defterine girip bana gelen kodları not defterine yapıştırıyorum ve aralarında tek seferlik ama büyük boşluk oluyor ama tek seferde siliniyor bende mecburen bu boşlukları başka excele kopyalayacagım için siliyorum ve excelde tek satırda gözüküyor boşlukları sildigim için bunun kısayolu yokmu direk bana gelen excelden başka excele geçerken kodlar tek satırda kalsın ama sutun olarak asagı insin

not defterine bana gelen excelden yapıştırdıgım şeklide resim olarak koyuyorum buraya Resim
Kullanıcı avatarı
orcanto

Cevap: Cevap: Cevap: Başka Excelde Başka Excele Kopyalarken

İleti#4)  orcanto » 10 Haz 2018 04:54

orcanto yazdı:
MDAGISTANLI yazdı:Hücreleri birleştirmek için not defterini aracı olarak mı kullanıyorsunuz? Not defterinden yapıştırdığınızda nasıl geliyor?

merhaba bana gelen excel dosyasından (ilk konudaki resimdeki) diger excele kopyaladıgım zaman gene sutun sutun ayırıyor
bende mecburen not defterine girip bana gelen kodları not defterine yapıştırıyorum ve aralarında tek seferlik ama büyük boşluk oluyor ama tek seferde siliniyor bende mecburen bu boşlukları başka excele kopyalayacagım için siliyorum ve excelde tek satırda gözüküyor boşlukları sildigim için bunun kısayolu yokmu direk bana gelen excelden başka excele geçerken kodlar tek satırda kalsın ama sutun olarak asagı insin

not defterine bana gelen excelden yapıştırdıgım şeklide resim olarak koyuyorum buraya Resim

bu arada bana gelen dosyadaki kodları not defterine kopyalayıp direk ordan başka excele kopyaladıgım zaman gene bana gelen en başkaki excel gibi oluyor benim amacım tek gelen kodlar direk tek satıra sığsın ordan sutun olarak asagıya kaysın kodlar tek satırda
Kullanıcı avatarı
orcanto

REKLAM
Excel Logo XML Oluşturucu
Logo Object Designer ile Uyarlama

Cevap: Başka Excelde Başka Excele Kopyalarken Boşluk sıkıntı

İleti#5)  MDAGISTANLI » 10 Haz 2018 14:18

Gelen dosyayı ve kendi dosyanızı gönderebilir misiniz?
Not defteri kullanmak gerektiğini sanmıyorum.
'Değerleri Yapıştır' denenebilir.
Kullanıcı avatarı
MDAGISTANLI
Yeni Başlamış

Meslek: Microsoft Sistem Yöneticisi

Bulunduğunuz İl / Semt: İstanbul / Başakşehir

Forum Genel Makro Soruları

Online Kullanıcılar

Bu forumu görüntüleyenler: Sogou ve 1 misafir

Bumerang - Yazarkafe