[Yardım]  Tüm sayfaları ayrı ayrı pdf olarak kaydetme

VBA Makrolar ile ilgili sormak istedikleriniz, yapmak istedikleriniz hakkında yardım alabileceğiniz bölümdür.

Tüm sayfaları ayrı ayrı pdf olarak kaydetme

İleti#1)  batuk9 » 09 Eyl 2018 02:10

Merhaba,
100 den fazla sayfadan oluşan dosyamızda A sütununda sayfa isimleri yer almaktadır. A2 den başlayıp A son dolu satıra kadar sayfa isimlerine göre sayfaları tek tek açıp pdf olarak C sürücüsünde dosyaya kaydettirmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz.
Kullanıcı avatarı
batuk9
Siteye Alışmış

Adı Soyadı:mehmet batuk

Bulunduğunuz İl / Semt: Adana

Cevap: Tüm sayfaları ayrı ayrı pdf olarak kaydetme

İleti#2)  elfinito » 09 Eyl 2018 23:01

Merhaba,

Daha önce benzer örnekler forumda mevcut inceleyebilirsiniz. Aşağıdaki kod çalışma kitabının "Sayfa1" isimli sayfasında "A" sütununda bulunan (A2 den itibaren sayfa varlığını kontrol etmeden) sayfa isimleri için ilgili sayfaları "C:\PDF" klasörü içine ".pdf" uzantısıyla kaydetmektedir. İhtiyacınıza göre düzenleyebilirsiniz. Tabi çalışması için bilgisayarınızda "pdf eklentisi" kurulu olmalıdır. Office 2007 kullanıyorsanız arama motoruna "office 2007 pdf eklentisi" yazarak Microsoft'un sitesinden indirip kurulum yapabilirsiniz. İyi çalışmalar.

Kod: Tümünü seç
Sub pdfkaydet()

adet = WorksheetFunction.CountA(ThisWorkbook.Sheets("Sayfa1").Range("A:A"))

For i = 2 To adet

sayfa = ThisWorkbook.Sheets("Sayfa1").Cells(i, 1)

ThisWorkbook.Sheets(sayfa).ExportAsFixedFormat Type:=xlTypePDF, Filename:="C:\PDF\" & sayfa & ".pdf", _
    Quality:=xlQualityStandard, IncludeDocProperties:=True, IgnorePrintAreas:=False, OpenAfterPublish:=False

Next i

End Sub
Kullanıcı avatarı
elfinito
Yeni Başlamış

Adı Soyadı:Erhan AKKAYA

Bulunduğunuz İl / Semt: İstanbul

Forum Genel Makro Soruları

Online Kullanıcılar

Bu forumu görüntüleyenler: Bing[Bot], Google Adsense [Bot] ve 6 misafir

Bumerang - Yazarkafe