[Yardım]  Userformlar verileri ve kayıtları farklı Excel dosyasından a

VBA Makrolar ile ilgili sormak istedikleriniz, yapmak istedikleriniz hakkında yardım alabileceğiniz bölümdür.

Userformlar verileri ve kayıtları farklı Excel dosyasından a

İleti#1)  ahmetonline » 11 Mar 2019 21:17

Merhaba arkadaşlar ekte yapmış olduğum stok takip yazılımında sistemde bazı sorunlar yaşamaktayım. Bu yüzden bu Excel dosyası içerisindeki bilgileri ve kayıtları farklı bir Excel dosyasından almak istiyorum. Ama bir türlü başaramadım. Userformlardaki işlemler için gereken bilgileri farklı bir Excel dosyasından alması ve yazması bu Excel dosyasinda yanlız userformlar çalışması. Bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
Userform şifreleri
Kullanıcı adi: AHMET AKTAŞ
Şifre: ecrin532
VBA şifresi: ecrin532
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
ahmetonline
Yeni Başlamış

Meslek: serbest

Bulunduğunuz İl / Semt: kocaeli

Cevap: Userformlar verileri ve kayıtları farklı Excel dosyas

İleti#2)  romanci » 13 Mar 2019 13:30

ahmetonline yazdı:Merhaba arkadaşlar ekte yapmış olduğum stok takip yazılımında sistemde bazı sorunlar yaşamaktayım. Bu yüzden bu Excel dosyası içerisindeki bilgileri ve kayıtları farklı bir Excel dosyasından almak istiyorum. Ama bir türlü başaramadım. Userformlardaki işlemler için gereken bilgileri farklı bir Excel dosyasından alması ve yazması bu Excel dosyasinda yanlız userformlar çalışması. Bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
Userform şifreleri
Kullanıcı adi: AHMET AKTAŞ
Şifre: ecrin532
VBA şifresi: ecrin532

Merhaba Ahmet Bey,

Forumda "Kapalı Dosyadan Veri Al" şeklinde arama yaparsanız bir çok örnek bulabilirsiniz. Birden çok yolu var bu işlemin. Size uygun olan yöntem hangisi ise ona göre yol izlemek gerektiğini düşünüyorum.

Örnekleri inceleyerek kullanılan yöntemler konusunda net karar verirseniz, ilgili yöntem ile alakalı bir çok örnek görebilirsiniz yine. Buna rağmen çözemediğiniz hususlarda yardımcı olabilirim / z.
Kullanıcı avatarı
romanci
Yeni Başlamış

Adı Soyadı:İrfan Çelik
Meslek: öğretmen

Bulunduğunuz İl / Semt: İstanbul / Kartal

İleti#3)  romanci » 13 Mar 2019 13:35

Ayrıca kapalı dosyalar Excel dosyası olacaksa; dosyanın konumu, çalışma sayfalarının isimleri de önem kazanıyor. Gönderdiğiniz örnekte bunlarla ilgili bilgi maalesef göremedim.
Kullanıcı avatarı
romanci
Yeni Başlamış

Adı Soyadı:İrfan Çelik
Meslek: öğretmen

Bulunduğunuz İl / Semt: İstanbul / Kartal

İleti#4)  Vedat ÖZER » 13 Mar 2019 13:45

Merhaba,

Excel bir veri tabanı değildir. En azından verilerinizi Ms Access veri tabanında veya işletmenizin veri girişine göre Mssql tutmanız sizin için iyi olacaktır.

Yada bu kadar işlemi Piyasada bulunan Erp proğramlarında alabilirsiniz.
حَسْبُنَا اللهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ
Allah bize yeter, O ne güzel vekildir.

vedatozer@outlook.com
Vedat ÖZER
Forum Moderatörü

Adı Soyadı:vedat özer
Meslek: MUHASEBE

Bulunduğunuz İl / Semt: Antalya

REKLAM
Excel Logo XML Oluşturucu
Logo Object Designer ile Uyarlama

İleti#5)  ahmetonline » 14 Mar 2019 11:51

çok teşekkür ederim. excel ile tanışalı fazla olmadı. excelde vba çözmek baya zor oldu. şimdi bu sistemi bir iki kodla acsseed e veri kaydı yapamam sanırım. sıfırdan başlamak mı gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
ahmetonline
Yeni Başlamış

Cevap: Cevap: Userformlar verileri ve kayıtları farklı Excel

İleti#6)  ahmetonline » 14 Mar 2019 21:27

romanci yazdı:Ayrıca kapalı dosyalar Excel dosyası olacaksa; dosyanın konumu, çalışma sayfalarının isimleri de önem kazanıyor. Gönderdiğiniz örnekte bunlarla ilgili bilgi maalesef göremedim.

Evet bu dosyada aynı kitap üzerinden işlem yapmaktadır. Ama Excel dosyası gri ekran oldu bu yüzden içerisindeki bilgilerde gitti maalesef. Burda vermiş olduğum dosya çalışmanın ilk hali yani hiç bilgi girilmemiş bir kopyasıdır. Bu tür sorunla bir daha karşılaşmamak için farklı Excel dosyasına kayıt yapsın diye düşündüm. Şu anda bu yazılı kodlarda ufak dokunuşlarla acsessd veri tabanına nasıl bağlarım bilemiyorum. Acsessd veri tabanına argoritmasi bana göre çok karışık. Kodların arasına bir bağlantı komutuyla nasıl yapılır 5 gündür araştırıyorum ama ya ben hiç anlamadım. Örnekleri inceliyorum sürekli bir yerde hata mesajı. Şuanda bu yaptığım benim kendimi kanıtlama imtihaniydi ama sanırım başaramadım.
Kullanıcı avatarı
ahmetonline
Yeni Başlamış

REKLAM
ETA - Excel Konsolide Raporlama
ETA Excel Personel Entegre Raporu

Forum Genel Makro Soruları

Online Kullanıcılar

Bu forumu görüntüleyenler: Google Adsense [Bot] ve 2 misafir

Bumerang - Yazarkafe