[Yardım]  Görev Listesi İçin Tarih Bazlı Çetele Yapmak

VBA Makrolar ile ilgili sormak istedikleriniz, yapmak istedikleriniz hakkında yardım alabileceğiniz bölümdür.

Görev Listesi İçin Tarih Bazlı Çetele Yapmak

İleti#1)  hayalibey » 12 Mar 2019 00:01

Merhaba öncelike herkese iyi çalışmalar dilerim.
Ben her gün görev yazıyorum. Her gün bir excel kitabında 2 farklı sayfada 2 farklı görev yazıyorum 6 günde 1 de aynı çalışma kitabında 1 görev ve 6 günde bir aynı çalışma kitabında 3 farklı görev yazıyorum.
Ben her gün iç in görev yazarken excel e o günün ismini veriyorum örneğin 12.03.2019 ismini verdiğim dosya da 12 Mart ve 13 mart tarihine ait iki farklı görev yazıyorum. Bazen tek görev bazen 3 görevi de 3 farklı sayfa açmak şeklinde aynı kitaba yazıyorum.

SORUNUM:
Görev yazarken sicil kullanıyorum. Ve alt alta bazen görev formu gereği boşluk bırakarak aşağıya doğru yazıyorum.

Yıllık olarak tarih yazıp personelin sicil ad ve soyadlarını yazdığım tabloya görev yazdığım tablodan otomotik istatistik tutulmasını istiyorum. Böylece bir yıl boyunca kim kaç göreve gitmiş ne zmaan gitmiş görmek istiyorum. Görevler hep aynı olduğundan sadece yıllık takvim üzerinde görmek istiyorum.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Yapacağınız yardım kamu yararına olacaktır.
Kullanıcı avatarı
hayalibey

Meslek: KAMU GÖREVLİSİ

Bulunduğunuz İl / Semt: ANKARA

Cevap: Görev Listesi İçin Tarih Bazlı Çetele Yapmak

İleti#2)  ahmetilhan282 » 12 Mar 2019 21:58

örnek bir dosya hazırlayıp yükleyebilir misiniz?
Kullanıcı avatarı
ahmetilhan282
Site Dostu

Adı Soyadı:Ahmet İLHAN
Meslek: Güvenlik

Bulunduğunuz İl / Semt: Mersin

Cevap: Cevap: Görev Listesi İçin Tarih Bazlı Çetele Yapmak

İleti#3)  hayalibey » 12 Mar 2019 22:28

ahmetilhan282 yazdı:örnek bir dosya hazırlayıp yükleyebilir misiniz?

Exceldeki verileri değiştirip sabah atarım.
Ama malesef tarih kısmında bir işlem yapamadığım için istatistik kısmı bos gelecek .

Dediğim gibi benim istediğim tarihler ve görev lisesindeki siciller uyuşuyor ise Kalın olarak 1 yazsin yoksa 0 Yazsın ya da boş geçsin . Art arda 2 defa bir kişiye görev gelirse o 2 hücrenin yeşil 3 defa art arda görev gelirse 3 hücrenin sarı 4 defa art arda gelirse 4 hücrenin turuncu 5 ve üstünde ayni personele görev gelmesi durumunda 5 ve üstü hücrenin kırmızı olmasını istiyeoum. Her günki göreve 12.03.2019 13.03.2019 diye diye gidecek 31.12.2019 01.01.2020 Şeklinde. Her güne ait görev listesini kaydettikten sonra istatistik sayfasından sadece görev yazılan personele ait tarih aralığı girmek sureti ile o personellerin 1 2 3 4 5 6 ve üstü tarih aralığındaki görevlerinin girilmesini istiyorum . İzin rapor görevden uuzaklaştirma dıs gorev emeklilik vefat şehit yurt disi gore v pasif personel dış kurumda görevli geçici görevli olan personele görev yazılması halinde istatistik çalışma kitabının uyarı vermesi gerekiyor.
Her dosyada minumum 1 görev sayfası maksimum 5 görev sayfası oluyor . Her sayfada kendi içinde tarih ve saat okuyor.
Istatistik ayrı bir excel çalışma kitabı da olabilir . Zaman çizelgesinde gösterip aynı zamanda personellerin görev istatistiğini gün gün veya ay ay veya yıl olarak da hem tablo hemde grafikte görmek istiyorum. Bu isratistikelri yazdırmak veya pdf ye de dosya adı ile çevirmek istiyorum . Personelin sürekli değişmesi sürekli olduğundan personel ısimlerini yazdığım havuzdan görev listesine geliyor. Ama giden personelin istatistiğini silmek istemiyorum. Sadece istatistikte personelin aktif mı pasif mı olduğunu işaretleyip ona göre raporlama yazışma imkanı olması gerekiyor.

Size çok teşekkür ederim . Sabah ilk isim size görev listesinin boş bor örneğini size atacağım. Tek amacım kimseye hak geçmesin . Herkes adaletli olarak gore v yapsın. Tüm raporlar pdf ye cevrilebilsin ve tarih veya tarih aralığı ya da sicil ya da personel seçilmek sureti ile yazdirılabilsin.
Kullanıcı avatarı
hayalibey

Cevap: Cevap: Görev Listesi İçin Tarih Bazlı Çetele Yapmak

İleti#4)  hayalibey » 13 Mar 2019 08:20

ahmetilhan282 yazdı:örnek bir dosya hazırlayıp yükleyebilir misiniz?

dosya ektedir.

Elinize sağlık
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
hayalibey

REKLAM
Excel Logo XML Oluşturucu
Logo Object Designer ile Uyarlama

İleti#5)  hayalibey » 19 Mar 2019 12:19

Bu konuda yardımcı olabilecek hiç mi kimse yok.
Kullanıcı avatarı
hayalibey

İleti#6)  hayalibey » 04 Nis 2019 21:03

Konu çözüldü
Kullanıcı avatarı
hayalibey

REKLAM