[Yardım]  İf döngüsü yüzlerce koşul gerektiriyorsa ne yapılması gereki

VBA Makrolar ile ilgili sormak istedikleriniz, yapmak istedikleriniz hakkında yardım alabileceğiniz bölümdür.

İf döngüsü yüzlerce koşul gerektiriyorsa ne yapılması gereki

İleti#1)  snrkrmz » 09 Tem 2019 10:11

Arkadaşlar ekli sayfaları makro içeren dosyanın içinden kopyalayarak kitap haline getirdim. Bu dosyanın içinde son bir sorunum kaldı ve bir türlü aşamıyorum..

Kişi harcirah sayfasında aylık işlemlerini doldurduğu zaman görev oluru sayfasına otomatik işleniyor. Buraya kadar hiç bir sorun yok. Ancak görev olurlarını yazdırma sırasında bakıyorsun ki. kişi ayın 1' sonra 5. ni doldurmuş ama diyerleri boş. veya o ay içersinde sade ayın 26. sında görev yapmış ve onu doldurmuş görev oluruna gittiğin zaman ayın 26 sı görev olurunda 26. yere denk geliyor ve yazdırma sırasında arıyorsun diğerleri önceden dolu kalıyor karıştırıyorsun v.s gibi sorunlarım var. hele hele kişi ayın 3. 5. 11. 25 gibi tarihlerini işlerse görev oluru yazdırmak tam bir sorun oluyor.

görev oluru sayfası yatay ve ilk 1. ve 2 gün 1. ci sayfaya diğer 3 ve 4. gün de 2 sayfaya işliyor.

Benim istediğim şu

Kişi harcirahını doldurdu baktığınızda kişi o ay örneğin sadece ayın 13. ve 18. işlemiş. Görev oluruna girdiğinizde görev olurun ilk sayfası 13. ve 18. tarihleri alsın diğerleri boş kalsın. Bu böyle devam etsin ve kaç gün harcirah yaptıysa görev oluru ilk sayfadan başlayarak o günleri alt alta yazarak gitsin.

Çok rica ediyorum , eğer bu herhangi biriniz için kolay bir işlem olacaksa yardım etmenizi istiyorum.
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
snrkrmz
Yeni Başlamış

Meslek: İŞÇİ

Bulunduğunuz İl / Semt: ANAKRA

Forum Genel Makro Soruları

Online Kullanıcılar

Bu forumu görüntüleyenler: AhrefsBot, Google Adsense [Bot], Yandex[Bot] ve 2 misafir

Bumerang - Yazarkafe