seçilen başlığa ait verilerin belirtilen alana gelmesi

VBA Makrolar ile ilgili sormak istedikleriniz, yapmak istedikleriniz hakkında yardım alabileceğiniz bölümdür.

seçilen başlığa ait verilerin belirtilen alana gelmesi

İleti#1)  rambetiko » 10 Ağu 2019 23:03

arkadaşlar merhaba. acil olarak yaklaşık 200 sayfalık (3000 den fazla satırı dolduracak şekilde) veri girişi yapacağım için sorum ile ilgili araştırma yapamadım maalesef.

örnek dosya aşağıda. yapmak istediklerim;
-ana sayfada bulunan adreslerin hiçbiri seçili olmadığında bütün veriler ekranda bulunacak.
-eğer bir adres seçilirse hemen sağ tarafında sadece o adrese ait veriler gelecek. diğer adreslere ait bilgiler olmayacak.
-her bir adrese ait veriler değişkenlik gösteriyor. mesala 1 adreste 9 satırlı veri varsa, başka bir adreste 30 satırlı veri olabiliyor
-adrese ait verileri hepsini alt alta değil de otomatik olarak 10'arlı gruplar halinde yan yana yapabilir miyiz?ben verileri alt alta gireceğim excel onları yan yana yerleştirecek
-adreslere ait verileri ana sayfaya değil de başka sayfaya yazabilirim. bu nedenle adresleri sütunlara, verileri satırlara yazmak mı mantıklı?
-ayrıca ileride eklenme yapılma ihtimali bulunduğundan yeni adres veya adrese ait verileri ekleme veya çıkarma yaptığımda listeler otomatik güncellenmesi gerekiyor. mesala 100. adrese ait verileri kolay bir şekilde güncellemem gerekiyor.

https://www.dosya.tc/server22/lw22p1/Da ... .xlsx.html

yardımlarınız ve anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
rambetiko

Meslek: memur

Bulunduğunuz İl / Semt: ankara

Forum Genel Makro Soruları

Online Kullanıcılar

Bu forumu görüntüleyenler: AhrefsBot ve 2 misafir

Bumerang - Yazarkafe