[Yardım]  Ay'a Göre Raporlama

VBA Makrolar ile ilgili sormak istedikleriniz, yapmak istedikleriniz hakkında yardım alabileceğiniz bölümdür.

Ay'a Göre Raporlama

İleti#1)  yildirima » 03 Eyl 2019 12:55

Merhaba Arkadaşlar,

Ekte paylaşmış olduğum listede sayfa1 de datalarım var. sayfa2 de raporlama yapıyorum. Yapmak istediğim şey Raporlamaya bastığımda Sayfa2 A2 hücresinde seçilen ay'a göre raporlama yapsın. Sadece seçilen aya ait verileri raporlasın.
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
yildirima
Yeni Başlamış

Meslek: Uzman

Bulunduğunuz İl / Semt: KOCAELİ

Cevap: Ay'a Göre Raporlama

İleti#2)  yildirima » 05 Eyl 2019 15:30

Merhaba Arkadaşlar,

Yorumu olan yok mu? :(
Kullanıcı avatarı
yildirima
Yeni Başlamış

Cevap: Ay'a Göre Raporlama

İleti#3)  yildirima » 09 Eyl 2019 10:29

Merhaba Arkadaşlar,

Görünen o ki mevcut excelimin üzerinde tarih aralığına göre veri seçemiyorum. filitrelemeyide denedim. ama onda da hata verdi. Aşağıdaki kodu denedim. Bitiş tarihinden sonrasın rapora almıyor ama başlangıç tarihini filitrede doğru gösterse de rapora ilk satırdan başlatıyor.

Sayfa1.Range("$A$2:$A$430").AutoFilter Field:=1, Criteria1:= _
">=" & CLng(CDate(Sayfa2.Range("M1"))), Operator:=xlAnd, Criteria2:="<=" & CLng(CDate(Sayfa2.Range("M2")))

Alternatifte bulamıyorum. Bu exceldeki kodu kullanmam şart değil yeter ki istediğim oluşsun. İstediğim şey şu; data sekmesinde verilerim yazılacak, rapor sayfasında seçeceğim. Ay olur yada tarih aralığı fark etmez. Seçilen veri aralığı rapor sayfasına sorunu olanları ilgili başlıklara atacak. Arkadaşlar konu benim için çok önemli desteklerinizi bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
yildirima
Yeni Başlamış

Forum Genel Makro Soruları

Online Kullanıcılar

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bumerang - Yazarkafe