[Yardım]  2 Satır Kod Fakat İçinden Çıkamıyorum.

VBA Makrolar ile ilgili sormak istedikleriniz, yapmak istedikleriniz hakkında yardım alabileceğiniz bölümdür.

2 Satır Kod Fakat İçinden Çıkamıyorum.

İleti#1)  dfx2med » 13 Oca 2020 12:54

Kod: Tümünü seç

Sub auto_open()
MsgBox "Son Durum Stununa Sadece 'Açık/Bitti' Yazın!" & vbNewLine & "Büyük/Küçük Harf Önemlidir." & vbNewLine & "Renklendirme Giriş/Çıkış sonrası tamamlanacaktır", vbInformation + vbOKOnly

For Each l In Range("l2:l100") //*l2 den l100 e kadar*//
For Each j In Range("j2:j100")//*j2 den j100 e kadar *//
If l = " Bildiriniz! " Then

l.Interior.ColorIndex = 6//* bildiriniz yazıyorsa hücre rengi sarı*//

ElseIf l = "Bitti" Then
l.Interior.ColorIndex = 4//* bitti yazıyorsa hücre rengi yeşil*//

ElseIf l = "Açık" And j < [n1] Then
    l.Interior.ColorIndex = 3//* açık ise ve işlem tarihi güncel tarihten eskiyse kırmızı*//
    Else
    l.Interior.ColorIndex = 4//* açık ise ve işlem tarihi güncel tarihten ilerdeyse yeşil*//

End If

Next
Next
End Sub

L stunun da açık/bitti durumuna göre bittiyse ilgili L hücresi yeşil renk, açık pozisyondaysa güncel(İLGİLİ J HÜCRESİ) tarihe göre zamanı geçtiyse kırmızı renk eğer geçmediyse yeşil renk olacak şekilde yazmaya çalıştım fakat çözemedim. Yardımlarınız rica ediyorum.[n1 hücresinde güncel tarih =BUGÜN() bulunmaktadır.]
Kullanıcı avatarı
dfx2med

Meslek: öğrenci

Bulunduğunuz İl / Semt: kayseri

Cevap: 2 Satır Kod Fakat İçinden Çıkamıyorum.

İleti#2)  AhmetRasim » 13 Oca 2020 14:32

Merhabalar;
Kodu aşağıdaki şekilde değiştirip kullanabilirsiniz.
-Açıklamalar kodların yanındadır.
Sub auto_open()
Range("L2:L" & Range("L" & Rows.Count).End(xlUp).Row).Interior.ColorIndex = xlNone ' L2 den L sütunundaki son dolu satıra kadar Renki olan hücrelerin renklerini temizler.

MsgBox "Son Durum Stununa Sadece 'Açık/Bitti' Yazın!" & vbNewLine & "Büyük/Küçük Harf Önemlidir." & vbNewLine & "Renklendirme Giriş/Çıkış sonrası tamamlanacaktır", vbInformation + vbOKOnly

For x = 2 To Range("L" & Rows.Count).End(xlUp).Row ' 2. satırdan L sütunundaki son dolu hücre numarasına kadar döngü oluşturur.

If Cells(x, "L").Value Like "*" & " Bildiriniz!" & "*" Then Cells(x, "L").Interior.ColorIndex = 6 ' Bildiriniz! içeren hücreleri sarı dolgu rengi ile işaretler
    If Cells(x, "L").Value = "Bitti" Then Cells(x, "L").Interior.ColorIndex = 4 'Bitti yazan hücreleri yeşil dolgu rengi ile işaretler
    If Cells(x, "L").Value = "Açık" And Cells(x, "J").Value < [N1] Then Cells(x, "L").Interior.ColorIndex = 3 ' Açık yazan ve bugünün tarihinden küçük ise kırmızı dolgu rengi ile işaretler.

Next x
End Sub
Kullanıcı avatarı
AhmetRasim
Site Dostu

Adı Soyadı:Ahmet Rasim
Meslek: Serbest

Cevap: Cevap: 2 Satır Kod Fakat İçinden Çıkamıyorum.

İleti#3)  dfx2med » 13 Oca 2020 15:43

AhmetRasim yazdı:Merhabalar;
Kodu aşağıdaki şekilde değiştirip kullanabilirsiniz.
-Açıklamalar kodların yanındadır.
Sub auto_open()
Range("L2:L" & Range("L" & Rows.Count).End(xlUp).Row).Interior.ColorIndex = xlNone ' L2 den L sütunundaki son dolu satıra kadar Renki olan hücrelerin renklerini temizler.

For x = 2 To Range("L" & Rows.Count).End(xlUp).Row ' 2. satırdan L sütunundaki son dolu hücre numarasına kadar döngü oluşturur.

If Cells(x, "L").Value Like "*" & " Bildiriniz!" & "*" Then Cells(x, "L").Interior.ColorIndex = 6 ' Bildiriniz! içeren hücreleri sarı dolgu rengi ile işaretler
    If Cells(x, "L").Value = "Bitti" Then Cells(x, "L").Interior.ColorIndex = 4 'Bitti yazan hücreleri yeşil dolgu rengi ile işaretler
    If Cells(x, "L").Value = "Açık" And Cells(x, "J").Value < [N1] Then Cells(x, "L").Interior.ColorIndex = 3 ' Açık yazan ve bugünün tarihinden küçük ise kırmızı dolgu rengi ile işaretler.

Next x
End Sub

Teşekkür ederim yardımlarınız için Ahmet Bey.
Problemin çözümü tam olarak doğrudur.
Kullanıcı avatarı
dfx2med

Meslek: öğrenci

Bulunduğunuz İl / Semt: kayseri

Cevap: 2 Satır Kod Fakat İçinden Çıkamıyorum.

İleti#4)  AhmetRasim » 14 Oca 2020 07:45

Merhabalar;
Rica ederim.
Saygılarımla, iyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
AhmetRasim
Site Dostu

Adı Soyadı:Ahmet Rasim
Meslek: Serbest

REKLAM
Excel Logo XML Oluşturucu
Logo Object Designer ile Uyarlama