[Yardım]  Örnek puantaj tablosu

VBA Makrolar ile ilgili sormak istedikleriniz, yapmak istedikleriniz hakkında yardım alabileceğiniz bölümdür.

Örnek puantaj tablosu

İleti#1)  tekirdagli_0059 » 30 Tem 2020 07:43

Merhabalar,
ekli dökümanda veri girişlerini yaptığım bir sayfam var, buraya personel aylık izin,rapor, çalışma gibi bilgilerini işliyorum, istediğim
* Bİlgiler ışığında aylık puantaj tablosunu oluştursun
* Yıllık izin 40 saat çalışma ilkesine göre gün olarak hesaplayıp puantaj sayfasında ilgili tarihleri Yıllık İzin olarak işlesin
* Raporlarda başlangıç ve bitiş tarihleri arasında (hafta resmi tatilleri de dahil) raporlu olarak göstersin
* takvimde resmi tatil ve dini bayramlar olması ve hesaplamalarda dikkate alınması önemli fakat biraz fantazi olacağı düşüncesindeyim.
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
tekirdagli_0059
Yeni Başlamış

Adı Soyadı:bulent akça

Bulunduğunuz İl / Semt: tekirdağ

Cevap: Örnek puantaj tablosu

İleti#2)  KarıncaZ » 06 Ağu 2020 23:51

Merhaba Sayın tekirdagli_0059

Yapmak istediğinizin benzeri excelin kendi şablonlarında var. Kendi istediğinize göre uyarlaya bilirsiniz. Ekte sizinle de paylaşıyorum.

İsteklerinizden biri de iki tarih arasında yasal olarak kaç gün Yıllık izin kullandığının tespiti. Bu konuda da benim hazırlamış olduğum bir çalışma var. Ekte onuda paylaşıyorum. İzin formunun orta kısmında izin başlangıç ve bitiş tarihlerini yazarsanız resmi tatiller ve pazar günleri ni toplam süreden düşüyor ve net yıllık izin gününü hesaplıyor. Tabi bir sayfada Resmi tarihler ile ilgili kısımları doldurmanız gerekiyor. Mantık şöyle işliyor. Önce iki tarih arasındaki gün sayısını buluyoruz. Sonra bu iki tarih arasındaki pazarların sayısını buluyoruz, bu iki tarih arasındaki resmi tatilleri buluyoruz toplam günden çıkartıyoruz. Formülleri incelersiniz.

Koşullu biçimlendirmeler ile Tatil günlerini ve Cumartesi Pazar günlerini hatta kişiye göre değişen hafta tatili varsa örneğin Pazartesi yada salı, o günlerin kişiye göre renklendirilmesi de sağlana bilir.

Öncelikle tam olarak nasıl bir puantaj istiyorsunuz bunun bir çalışmasını yapın. Şu bilgiler girilecek şu bilgiler otomatik hesaplanacak gibi. Bir algoritması olsun yani, dilediğiniz işlemler yapıla bilir.

Esenlikler dilerim iyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
KarıncaZ
Siteye Alışmış

Adı Soyadı:Zülfü YORULMAZ
Meslek: SMMM

Bulunduğunuz İl / Semt: KOCAELİ/DERİNCE

İleti#3)  tekirdagli_0059 » 07 Ağu 2020 15:55

Sayın KarıncaZ,
Göndermiş olduğunuz tabloları inceledim, farklı bir çalışmaya uyarlamak için kaydettim, teşekkürler.
İstemiş olduğum tek personeli sorgulama değilde toplu liste olarak görebilmek, yaklaşık 30 bölüm 550 kişi var, tek tek sorgulama zaman alacaktır diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
tekirdagli_0059
Yeni Başlamış

İleti#4)  tasad » 07 Ağu 2020 16:13

Dosya ekte.İşinizi görüyor ise kullanın.
Kullanıcı avatarı
tasad
Site Dostu

Meslek: muhasebeci

Bulunduğunuz İl / Semt: ısparta

REKLAM
Excel Logo XML Oluşturucu
Logo Object Designer ile Uyarlama

Cevap: Cevap: Örnek puantaj tablosu

İleti#5)  tekirdagli_0059 » 10 Ağu 2020 07:14

tasad yazdı:Dosya ekte.İşinizi görüyor ise kullanın.

Sayın tasad,
tam olarak istediğim gibi olmuş, ellerinize, emeğinizi sağlık.
Kullanıcı avatarı
tekirdagli_0059
Yeni Başlamış

Forum Genel Makro Soruları

Online Kullanıcılar

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bumerang - Yazarkafe