[Yardım]  Ara Bul Listele Örnek

VBA Makrolar ile ilgili sormak istedikleriniz, yapmak istedikleriniz hakkında yardım alabileceğiniz bölümdür.

Ara Bul Listele Örnek

İleti#1)  VolkanCan » 21 Şub 2021 01:36

Merhaba, Sitemizde Cengizhan beyin hazırladığı ve paylaştığı (kendisinin emeğine sağlık) Liste Form Üzerinde Ara-Bul-Listele işleminin aynısını kendi dosyamda uygulamaya çalıştım yapamadım. Lütfen.., yardımcı olursanız memnun olurum. Cengizhan beyin ve aynı işlemin uygulanacağı dosya, ek'te sunulmuş olup, aynı işlemin zimmet isimli dosyada uygulanması için yardımcı olur musunuz? Burada, tek ayrıntı ara-bul-listele formunda çıkan listedeki şahıslar üzerine tıkladığımda veya seçildiğinde, o şahsa ait bilgilerin diğer sayfada hazır olan zimmet sayfasında ki listede ilgili bilgilerin yerine aktarılması, bunu yapacak arkadaşlar beni büyük yükten kurtaracak. Şimdiden çok teşekkür eder, saygılar sunarım.
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
VolkanCan
Yeni Başlamış

Meslek: İşçi

Bulunduğunuz İl / Semt: Canakkale

Cevap: Ara Bul Listele Örnek

İleti#2)  Ömer BARAN » 21 Şub 2021 03:20

Eklediğiniz belgenin adındaki XD,
sayfadaki form açma düğmesinde kullanılan XD logosu ile
kodlardaki XD ve brn değişkenlerinden anlamış olmanızı beklerdim.

Kodlamaların önemli kısmı (TextBox1_Change kodu gibi asıl işi gören kodlar) benim oluşturduğum kodlar.

İyi günler dilerim.

.
☾✭ İnadına TÜRKÇE ✭☽

Sorularınızı bana https://www.ExcelDestek.Com 'dan da sorabilirsiniz.

.
Kullanıcı avatarı
Ömer BARAN
Siteye Alışmış

Adı Soyadı:ÖMER BARAN
Meslek: EMEKLİ

Bulunduğunuz İl / Semt: ANKARA / ÇANKAYA

Cevap: Cevap: Ara Bul Listele Örnek

İleti#3)  VolkanCan » 21 Şub 2021 09:19

Ömer BARAN yazdı:Eklediğiniz belgenin adındaki XD,

Kodlamaların önemli kısmı (TextBox1_Change kodu gibi asıl işi gören kodlar) benim oluşturduğum kodlar.

İyi günler dilerim.

.

Ömer bey, öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Yolu bilmeyene tarif, Arife sormaktır. Acizane, bilmediğim, bu yolda, yanlışım olduysa özürümü kabul buyurun. Sizden, arz-ı meramım, yardım, konusunda el vermenizdir. İnanın, ne yanlış yaptığını bilmeyecek kadar halis bir düşünce ile eğer bilmeyerek, sürç-i lisanımız olduysa yol bilmezliğimize verin. Maalesef excel ve kodlamada ilkokul dönemindeyim. İnanın, ne yanlışımı, nede ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. LÜTFEN..! yardımcı olur musunuz ? Sitede Teşekkür ve Saygılarımla... Yardım bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
VolkanCan
Yeni Başlamış

Meslek: İşçi

Bulunduğunuz İl / Semt: Canakkale

Cevap: Ara Bul Listele Örnek

İleti#4)  Cengizhantr » 21 Şub 2021 18:10

VolkanCan yazdı:Merhaba, Sitemizde Cengizhan beyin hazırladığı ve paylaştığı (kendisinin emeğine sağlık) Liste Form Üzerinde Ara-Bul-Listele işleminin aynısını kendi dosyamda uygulamaya çalıştım yapamadım. Lütfen.., yardımcı olursanız memnun olurum. Cengizhan beyin ve aynı işlemin uygulanacağı dosya, ek'te sunulmuş olup, aynı işlemin zimmet isimli dosyada uygulanması için yardımcı olur musunuz? Burada, tek ayrıntı ara-bul-listele formunda çıkan listedeki şahıslar üzerine tıkladığımda veya seçildiğinde, o şahsa ait bilgilerin diğer sayfada hazır olan zimmet sayfasında ki listede ilgili bilgilerin yerine aktarılması, bunu yapacak arkadaşlar beni büyük yükten kurtaracak. Şimdiden çok teşekkür eder, saygılar sunarım.

O dosya Ömer beye aittir ben sadece örnek verdim oda kodlamayı yaptı tekrar çok teşekkür ederim Ömer beye
Kullanıcı avatarı
Cengizhantr
Siteye Alışmış

Meslek: Market

Bulunduğunuz İl / Semt: Ankara

REKLAM
Excel Logo XML Oluşturucu
Logo Object Designer ile Uyarlama

Cevap: Cevap: Ara Bul Listele Örnek

İleti#5)  Cengizhantr » 21 Şub 2021 18:12

Ömer BARAN yazdı:Eklediğiniz belgenin adındaki XD,

İyi günler dilerim.

.

Evet dosya Ömer Baran hocama aittir ben sadece örnek dosya hazırladım Ömer hocam da sağolsun yardımcı oldu kodlamayı yaptı tekrar teşekkür ederim Ömer hocama insallah faydalanan çok olur
Kullanıcı avatarı
Cengizhantr
Siteye Alışmış

Meslek: Market

Bulunduğunuz İl / Semt: Ankara

Forum Genel Makro Soruları

Online Kullanıcılar

Bu forumu görüntüleyenler: AhrefsBot, Bing[Bot], Google [Bot], Yandex[Bot] ve 2 misafir

Bumerang - Yazarkafe