[Yardım]  Makro ile farklı çalışmakitaplarını birleştirme ve rapor

VBA Makrolar ile ilgili sormak istedikleriniz, yapmak istedikleriniz hakkında yardım alabileceğiniz bölümdür.

Makro ile farklı çalışmakitaplarını birleştirme ve rapor

İleti#1)  viktoryerusalmi » 05 Nis 2021 10:58

Merhaba
Bana gelen farklı isimlendirilmiş Excel dokümanlarının içindeki çalışma kitaplarını tek bir Excel dokümanına toplmak akabinde de birleştiriliş olan çalışma kitaplarındaki bazı hücrelerden bilgi çekerek bir özet oluşturmak istiyorum.
Örneğin bana gelicek olan AAA - BBB - CCC olarak gönderilmiş Excel dokümanlarının içindeki çalışma sayfalarını birleştirip (Ki aklıma ilk gelen soru her dokümandaki salişma sayfaları Sayfa1 Sayfa2 Sayfa3) olarak adlandırılmış olucak. Daha sonra birleştirmeyi yaptığım yeni an dokümanda bulunan ÖzetEUR adlı çalışma sayfasında bulunan bir özet tabloya data çekmek istiyorum.
Senaryo olarak
AAA dosyasından gelen Sheet1
BBB dosyasından gelen Sheet1
CCC dosyasından gelen Sheet1

Not dosya isimleri her rapor üretildiğinde değişiyor. Ve asla aynı isimle gelmiyor

Bütün Sheet 1 ler SatısTeklif adlı dosyada birleştirilecek.
AAA dan gelen Sheet1 de bulunan
B2 deki data SatısTeklif dokümanında halihazırda bulunan OzetEUR adlı çalışma sayfasındaki A4 hucresıne
B3 deki data SatısTeklif dokümanında halihazırda bulunan OzetEUR adlı çalışma sayfasındaki B4 Hücresine
H43 deki data SatısTeklif dokümanında halihazırda bulunan OzetEUR adlı çalışma sayfasındaki C4 hücresine çekilecek

ve buşekilde birleştirilmiş olan her çalışma sayfasından gelen
B2 ÖzetEUR adlı çalışma dosyasındaki yerini A5
B3 ------------------------------------------------- B5
H43 .................................................. C5 e çekilecek şekilde ilerlesin istiyorum

Acaba bana kiiiim yardımcı olur butun hafta sonu bunu yapmaya çalıştım ancak daha çok yeni makro ogrendıgım ıcın bır turlu beceremedım
Kullanıcı avatarı
viktoryerusalmi

Meslek: İhracat ve Satış

Bulunduğunuz İl / Semt: İstanbul/Beşiktaş

Cevap: Makro ile farklı çalışmakitaplarını birleştirme ve ra

İleti#2)  viktoryerusalmi » 05 Nis 2021 11:00

Bu arada dosya uzantım xlsx ..
Öenmli mi bilmiyorum ama bana ingilizce bir versiyondan geliyor dosyalar ve ben turkce kullanıyorum
Kullanıcı avatarı
viktoryerusalmi

Meslek: İhracat ve Satış

Bulunduğunuz İl / Semt: İstanbul/Beşiktaş

Forum Genel Makro Soruları

Online Kullanıcılar

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bumerang - Yazarkafe