[Görüş]  ExcelArsivi.Com Dosya Sayısı Yanlış

Buradan forum adminlerine herhangi bir görüşünüzü, önerinizi yahut eleştirilerinizi yazabilirsiniz.

ExcelArsivi.Com Dosya Sayısı Yanlış

İleti#1)  tugkan » 25 May 2018 10:58

Merhaba,

Sitenizi/forumunuzu yaklaşık bir yıldır takip ediyor ve güzel bilgiler elde ediyorum. Hatta Bu site sayesinde excelarsivi.com'a ulaştım ve oraya da sınırsız dosya indirebilmek için VIP üye oldum. Fakat iddia edildiği gibi dosya sayısı 10.000'den fazla değil

https://youtu.be/Q5bsZ71p498?t=99

Yukardaki youtube linkini izlerseniz orada 10.000'den fazla diyor ama an itibariyle 2.606 adet dosya var.

Yüklemediğiniz dosyalar mı var yoksa nedir ?? Eğer mantıklı br açıklama yoksa ben bunun altında başka şeyler ararım.
Yetkililerden açıklama bekliyorum.

Saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
tugkan

Meslek: Özel Şirket

Bulunduğunuz İl / Semt: Kayseri

Cevap: EXCELARSIVI.COM DOSYA SAYISI YANLIŞ

İleti#2)  Tarkan VURAL » 25 May 2018 11:08

tugkan yazdı:Sitenizi/forumunuzu yaklaşık bir yıldır takip ediyor ve güzel bilgiler elde ediyorum. Hatta Bu site sayesinde excelarsivi.com'a ulaştım ve oraya da sınırsız dosya indirebilmek için VIP üye oldum....

İlgili sitenin içeriği ile ExcelVBA.Net Forum sitesinin fevri/ticari ilişiği yoktur. Konunun muhatabı değiliz.
Bilginize.
Resim
www.tarkanvural.com.tr

İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi raciûn
Şüphesiz ki; biz Allah’a âidiz ve vakti geldiğinde O’na döndürüleceğiz.

HasbunAllâhu ve nimel vekîl
Bize Allah yeter. O ne güzel vekildir.

ExcelVBA.NET' e katkıda bulunmak ister misiniz ? O halde BAĞIŞ butonunu tıklayın...
Kullanıcı avatarı
Tarkan VURAL
Yönetim Kurulu

Adı Soyadı:Tarkan VURAL
Meslek: LUU, Yazılım Geliştirme Müdürü

Bulunduğunuz İl / Semt: İstanbul - Beylikdüzü

İleti#3)  tugkan » 25 May 2018 11:29

Tarkan Bey,
İlginiz için teşekkür ederim. Sizin sitede yönetici olduğunu zannettiğim için yazmıştım kusura bakmayın. Reklamları hala sitenizde yer alıyor. Ve sayenizde kazanç sağlamaya devam ediyor.
Diğer insanlarda benim düştüğüm yanılgıya düşebilirler. Sizi de aynı kategoride değerlendirmelerini istemem.
Sizi gücendirdiysem tekrar özür dilerim.

Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
tugkan

İleti#4)  Tarkan VURAL » 25 May 2018 11:37

Estağfurullah. Belki lanse edilen içerikle ilgili teknik bir sorun veya aktarılmak istenenin doğru aktarılamaması gibi bir durum da söz konusu olabilir. Konunun asıl muhatabı olan ilgili sitenin sahibi bunu çözecektir diye düşünüyorum.

Yakın zamanda sadece sponsor katılımı olan reklamsız yeni forum sitemizle tanışacaksınız. Bu süreci beklemenizi tavsiye ederim.

Görüşleriniz için teşekkür ediyoruz.
İyi çalışmalar.
Resim
www.tarkanvural.com.tr

ExcelVBA.NET' e katkıda bulunmak ister misiniz ? O halde BAĞIŞ butonunu tıklayın...
Kullanıcı avatarı
Tarkan VURAL
Yönetim Kurulu

REKLAM
Excel Logo XML Oluşturucu
Logo Object Designer ile Uyarlama

İleti#5)  tugkan » 25 May 2018 11:47

Ön yargılı olmamak ve anlamadan kimseyi suçlamamak için mantıklı bir açıklama bekledim. Bundan sonra excelarsivi'ne yazarım artık.
İnşallah en kısa sürede açarsınız. Biz buradayız her daim.
Sizin de vaktinizi aldım tekrar kusura bakmayın.
İyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
tugkan

Cevap: ExcelArsivi.Com Dosya Sayısı Yanlış

İleti#6)  Murat OSMA » 25 May 2018 13:42

Merhaba Tuğkan Bey,

Ön yargılı olmamak ve anlamadan kimseyi suçlamamak için mantıklı bir açıklamayı Excel Arşivi'nden beklemeniz gerekirdi, burada siteyi karalayarak değil.

28-02-2018'de VIP Paket indirim kampanyasından yararlanıp 49 TL ödeme yaparak VIP Paket satın almış ve şimdiye kadar 88 dosya indirmiş görünüyorsunuz.

Öncelikle henüz 88 dosya indirmişken 10.000 dosya yok diye ortaya çıkmanızda asıl ben bir art niyet ararım. [ilginc]

Excel Arşivi Üye Ol sayfasında; Excel'e dâir aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir platform oluşturmaya çalıştığımızı ve kendini sürekli geliştirdiğini belirttik. Siz de bu açıklamayı okumuş olmalısınız.

Resim

Aşağıdaki görselde, arşivdeki dosya sayısı, yeni oluşturulan dosyaların da eklenmesinden sonra 10.000'den fazla olacağını görüyorsunuz.

Siteye yeni bir dosya eklemenin zahmetlerinden kısaca bahsedeyim size; dosyanın görünen içeriği düzenlenir, makrolu bir dosya ise kodları kontrol edilir, çalışmayan ya da hata veren ya da verebilecek kodları düzeltilir, her dosyaya bir id numarası verilir, dosya ismi herkes aradığında kolayca bulunsun diye ayarlanır 3 kritere göre ibaresi bile, hızlı aramada ulaşılabilsin diye Üç 3 kritere göre şeklinde belirtilir, ilgili kategori belirlenir, varsa detaylı açıklaması yapılır, seo açısından ve üyelerin ilgili dosyalara kolayca ulaşabilsin diye etiketleri ayarlanır, dosyanın içeriğini ve çalışmasını gösteren hareketli içerik görüntüsü oluşturulur, bu görüntü ftp'de fazla yer kaplamaması için web üzerinde sıkıştırılır, gerekliyse video çekimi yapılır, youtube'a yüklenir, dosya veritabanına kaydedilir, hazırlanan içerik görüntüsü dosyaya eklenir, videosu eklenir, dosya sitede yayına alınır.

Tek bir dosya için dahi olsa tüm bu süreçleri yapmak zorundasınız. Hâl böyleyken 10.000'den fazla dosyayı birden bire eklemenin mümkün olmayacağını ve ne kadar bir süre gerekeceğini hesaplarsınız artık. Tamamlandığında belirtildiği gibi dosya sayısını göreceksiniz.

Sizin kolayca karalayabildiğiniz sitede, düşünemeyeceğiniz kadar çok fazla emek var, bunu bilin, bundan sonraki yorumlarınızı da ona göre yapın lütfen.

Bu arada Tarkan Bey'in de belirttiği gibi; Excel Arşivi ile ExcelVBA.Net'in tek ilişkisi benim burada yönetici olmamdır, "yıllardır hiçbir ücret talep etmeden üyelerin soru ve sorunlarına yanıtlar verdim, vermeye de zaman zaman devam ediyorum, mesaj sayıma bakarsanız sitede görebildiğiniz kısmı ile ilgili katkımı siz de görebilirsiniz.. vs. vs. vs. çk da uzatmak istemiyorum." Onun haricinde ExcelVBA.Net'in Excel Arşivi ile hiçbir ilişkisi, desteği yoktur.

Excel Arşivi ile bir sorun yaşadığınızı düşünüyorsanız bunu öncelikle Excel Arşivi'ne bildirmeniz ve oradan yanıt beklemeniz gerekir. İndirdiğiniz dosyalara rağmen memnun değilseniz, Excel Arşivi'ne banka hesap bilgilerinizi ileterek, ödemenizin iadesini talep edebilirsiniz.

İyi günler.

Resim
Kullanıcı avatarı
Murat OSMA
Site Forum Yöneticisi

Adı Soyadı:Murat OSMA
Meslek: Excel & VBA Eğitmeni

Bulunduğunuz İl / Semt: Bağcılar - İSTANBUL

REKLAM
ETA - Excel Konsolide Raporlama
ETA Excel Personel Entegre Raporu

İleti#7)  tugkan » 25 May 2018 15:32

Murat Bey Merhaba,
İndirdiğim dosya sayısı ile sizin sitenizdeki iddia ettiğiniz dosya sayısının yanlış olması ile ne ilgisi var önce onu bana açıklar mısınız?
Youtube linkinde gelecekte 10.000 dosya olacak demiyor.Yazdığınız cevap ile zaten benim iddiamın doğru olduğunu itiraf ediyorsunuz Teşekkür ederim. --)(

https://youtu.be/Q5bsZ71p498?t=99

Size bir örnek ile açıklamaya çalışayım.Siz otomobil araştırırken reklamlarda 20 çeşit arabası olduğunu iddia eden bir bayiye gitseniz.Bayiye gittiğinizde size deseler ki şu anda 5 model var ama gelecek sene 15 model daha gelecek, bi sene daha bekleyin çünkü araba üretmek çok zahmetli,ar-ge si var, tasarımı var,hammadde temini var,üretimi var,boyası var.......vb diye cevap verse, siz bekler misiniz , bayiye demez misiniz "Niye yanıltıcı reklam yapıyorsunuz?" veya arka plandaki bu işler sizi ilgilendirir mi. Kesinlikle ilgilendirmez.
3 yılda 2600 dosya eklediyseniz 10.000-2600=7.400, Yaklaşık olarak 9 sene sonra şu anda olduğunu iddia ettiğiniz sayıya ulaşmış olacaksınız..
Madem o dosyalar bizim hakkımız bana dosyaların tamamını gönderin. Ben de helal olsun sözünde durdu 10.000 dosya varmış gerçekten diye sizin olumlu reklamınızı yapayım.

Teşekkürler, saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
tugkan

İleti#8)  Tarkan VURAL » 25 May 2018 17:32

Konuyu burada değil, olması gereken yerde tartışırsanız memnun oluruz.
Kolay gelsin.
Resim
www.tarkanvural.com.tr

Kullanıcı avatarı
Tarkan VURAL
Yönetim Kurulu

Forum Önerileriniz, Görüşleriniz, Eleştirileriniz

Online Kullanıcılar

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bumerang - Yazarkafe