[Yardım]  Arkadaşlar bana acil yardım gerekiyor

Forum kurallarına ve Türkçe imla kurallarına uygun olmayan mesajları buraya alıyoruz. Lütfen aynı hataları tekrarlamayın!

Arkadaşlar bana acil yardım gerekiyor

İleti#1)  mutu54 » 16 Ekm 2018 11:14

With ActiveSheet.PivotTables("KimlikDataPivotTable").PivotFields("T.C. Kimlik No")
.Orientation = xlRowField
.Position = 2

İnputBox İle yukarıdaki kodun (position=2 )bölümünü değiştirebilmeyi istiyorum bu mümkün mü acaba
Kullanıcı avatarı
mutu54
Yeni Başlamış

Meslek: ön muhasebe

Bulunduğunuz İl / Semt: sakarya /adapazarı

Cevap: Arkadaşlar bana acil yardım gerekiyor

İleti#2)  l3oomerangg » 16 Ekm 2018 15:48

12.Foruma açılan konuların başlığı içeriğini belli edecek şekilde olmalıdır. "Yardım istiyorum" , "? , "Help me" , "imdat" , lütfen acil yardım" gibi başlıklar yerine Program arıyorum v.s. gibi başlıkları tercih ediniz. Bu tür başlıklar ve/veya mesajlar görüldüğü anda gönderici üye uyarılmadan ( Çöp Kutusuna aktarılacak yahut ) silinecektir.

Kod: Tümünü seç
SEVMEDİKLERİMİZ
1. Bizler (tüm üyeler, yöneticiler, yardımcı olmak isteyen herkes) acil yardım hattı değiliz! Bu nedenle, "acil", "yardım", "ne zaman bakacaksınız?" vs gereksiz mesajlar yazmayın!!!

2. Bu forumu kuran kişilerin, "forumda çılgınlarca üyemiz olsun, ziyaretçi sayımız tavan yapsın, cebimiz para dolsun" v.b. bir kaygısı yok!

3. Kimse buradan soru cevaplayarak para kazanmıyor.

4. Kimse deli gibi, "biri mesaj yazsın da hemen cevaplayalım", "Aaaa ne kadar hızlı bir forum desinler" derdinde değil!

5. Yönetim ekibimizin ve muhtemelen yardımsever üyelerimizin hepsinin para kazandıkları bir işi var ve buradaki desteği gönüllü olarak, yardımseverlik ve paylaşımcılık ruhuyla veriyoruz.

6. 1. maddede de belirtmemize rağmen, 5 maddede yazılı olan açıklamalar sizi kesmediyse, lütfen çareyi başka bir yerde arayın. Biz size yardımcı olamayız!

ExcelVBA Yönetim Ekibi

Öncelikle yukarıda ki forum kurallarını öncelikle okumanı tavsiye ederim.

Soruna gelirsek, bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışayım. .Position = 2 satırı ile kodlarda sabit bir değer verilmiş ve sen burada değişken bir değer kullanmak istiyorsun. Bu orada ki değerde bir değişken tanımlayıp onu kullanmamız gerekiyor demektir. Yani .Position = 2 yerine .Position = xPos gibi bir değişken kullanarak kod satırımızı değiştirelim. Daha sonra inputbox'dan gelecek değeri xPos değişkenimize atayalım. Bundan sonra senin verdiğin kodları her çalıştığında position değerini xPos değişkeninden alacaktır. Kodlarını nasıl güncelleyeceğin sana kalmış. Ben sadece ipucu verdim.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Kullanıcı avatarı
l3oomerangg
Yeni Başlamış

Meslek: Serbest

Bulunduğunuz İl / Semt: İstanbul / Sultangazi

İleti#3)  mutu54 » 16 Ekm 2018 19:28

Sağolun hocam öncelikle özür dilerim daha dikkatli olacağım bundan sonra ben birsey daha sormak istiyorum
Dim PSheet As Worksheet
Dim DSheet As Worksheet
Dim PCache As PivotCache
Dim PTable As pivottable
Dim PRange As Range
Dim LastRow As Long
Dim LastCol As Long
On Error Resume Next
Application.DisplayAlerts = False
Worksheets("KimlikDataPivotTable").Delete
Sheets.Add After:=ActiveSheet
ActiveSheet.Name = "KimlikDataPivotTable"
Application.DisplayAlerts = True
Set DSheet = Worksheets("KimlikData")
Set PSheet = Worksheets("KimlikDataPivotTable")
LastRow = DSheet.Cells(Rows.Count, 1).End(xlUp).row
LastCol = DSheet.Cells(1, Columns.Count).End(xlToLeft).Column
Set PRange = DSheet.Cells(1, 1).Resize(LastRow, LastCol)
Set PCache = ActiveWorkbook.PivotCaches.Create _
(SourceType:=xlDatabase, SourceData:=PRange). _
CreatePivotTable(TableDestination:=PSheet.Cells(2, 2), _
TableName:="KimlikDataPivotTable")
Set PTable = PCache.CreatePivotTable _
(TableDestination:=PSheet.Cells(1, 1), TableName:="KimlikDataPivotTable")
Sheets("KimlikDataPivotTable").Select

With ActiveSheet.PivotTables("KimlikDataPivotTable").PivotFields(OptionButton1.ControlTipText)
.Position = 1
End With
With ActiveSheet.PivotTables("KimlikDataPivotTable").PivotFields(OptionButton2.ControlTipText)
.Orientation = xlColumnField
.Position = 1
End With

With ActiveSheet.PivotTables("KimlikDataPivotTable").PivotFields(OptionButton3.ControlTipText)

.Position = 1
End With
With ActiveSheet.PivotTables("KimlikDataPivotTable").PivotFields(OptionButton4.ControlTipText)

.Position = 1
End With
End sub
Elimde bu kodlar mevcut ben bir userform oluşturdum ve userfor üzerine optionsbutton'lar ve rapor al Butonu ve bu kodları rapor al butonu İçerisine yerleştirdim optionsbutton'ları işaretletyip rapor al butonuna bastığımda rapor alabiliyorum ama satırlara yada sütunlara atayabiliyorum benim istediğim ise options butonlardan 4 adet daha yapıp onların ismini değerle satırlar vs işaretlediğimde rapor al dediğimde işaretlediğim değerler butonu vs ona göre rapora yerleştirmesini istiorum
Kullanıcı avatarı
mutu54
Yeni Başlamış

Meslek: ön muhasebe

Bulunduğunuz İl / Semt: sakarya /adapazarı

İleti#4)  Ali ÖZ » 18 Ekm 2018 11:54

Forum kuralları 12. madde gerekçesiyle çöpe taşınmıştır.Kurallara uygun başlık ile yeniden konuyu açabilirsiniz.

12.Foruma açılan konuların başlığı içeriğini belli edecek şekilde olmalıdır. "Yardım istiyorum" , "? , "Help me" , "imdat" , lütfen acil yardım" gibi başlıklar yerine Program arıyorum v.s. gibi başlıkları tercih ediniz. Bu tür başlıklar ve/veya mesajlar görüldüğü anda gönderici üye uyarılmadan ( Çöp Kutusuna aktarılacak yahut ) silinecektir.
Allah bize yeter, O ne güzel vekildir.
حَسْبُنَا اللهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ
Kullanıcı avatarı
Ali ÖZ
Forum Moderatörü

Adı Soyadı:Ali ÖZ
Meslek: Yazılım

Bulunduğunuz İl / Semt: Adapazarı/SAKARYA

REKLAM
Excel Logo XML Oluşturucu
Logo Object Designer ile Uyarlama

Forum Çöp Kutusu