YARDIM!!!

Forum kurallarına ve Türkçe imla kurallarına uygun olmayan mesajları buraya alıyoruz. Lütfen aynı hataları tekrarlamayın!

YARDIM!!!

İleti#1)  mckurt » 28 Eyl 2019 00:00

Merhaba,
Excel makro ile şöyle bir uygulama yapmak istiyorum lütfen yardımcı olur musunuz?

B1 hücremde bir değer girildiğini varsayalım. 1000
C1 hücremde de bir değer girilmiş olsun. 2000
D1 hücremde de bir değer girilmiş olsun. 5000

A1 hücremde 7000 değeri girişmiş olsun.(Not: A1 hücresi sabit bir değer değildir. birden fazla kalemin toplamı ve değişken bir değerdir.)

7000 değeri önce B1 hücremdeki değer sıfır olana kadar ordan çıkartılsın. (7000-1000=6000)

daha sonra B1 hücrem sıfır olduğu için C1 hücresine geçsin bu hücre sıfır olana kadar devam etsin çıkartmaya. (6000-2000=4000)

daha sonra da D1 hücresine geçsin. D1 hücresi sıfır olana kadar devam etsin ya da A1 hücresindeki değer sıfır olana kadar.(4000-5000=1000)

<<< makro'da bir mantıksal koşula göre otomatik olarak A1 hücresinin A2 ,A3,A5... ve A1,B1,C1... şeklinde artış nasıl yapılıyor? >>>
Kullanıcı avatarı
mckurt

Meslek: mühendis

Bulunduğunuz İl / Semt: istanbul

Cevap: YARDIM!!!

İleti#2)  Ali ÖZ » 28 Eyl 2019 12:30

Merhaba,
Sitemize hoş geldiniz.
Konunuza işleminizle alakalı bir başlık yazarsanız benzer sorunla karşılaşan başka bir üyemiz sitede arama yaptığında konuya ulaşabilir.Forum kurallarına uygun olmadığından konu çöp kutusuna taşınacaktır.
Lütfen uygun bir başlıkla konuyu yeniden açın.

12.Foruma açılan konuların başlığı içeriğini belli edecek şekilde olmalıdır. "Yardım istiyorum" , "? , "Help me" , "imdat" , lütfen acil yardım" gibi başlıklar yerine Program arıyorum v.s. gibi başlıkları tercih ediniz. Bu tür başlıklar ve/veya mesajlar görüldüğü anda gönderici üye uyarılmadan ( Çöp Kutusuna aktarılacak yahut ) silinecektir.
Allah bize yeter, O ne güzel vekildir.
حَسْبُنَا اللهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ
Kullanıcı avatarı
Ali ÖZ
Forum Moderatörü

Adı Soyadı:Ali ÖZ
Meslek: Yazılım

Bulunduğunuz İl / Semt: Adapazarı/SAKARYA

Forum Çöp Kutusu

Online Kullanıcılar

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bumerang - Yazarkafe