[Yardım]  Excel Ve Gmail İle Toplu Mail Gönderimi

Excel ile MS Outlook, Outlook Express, Gmail vb. programlar ile mail işlemleri hakkındaki bölüm.

Excel Ve Gmail İle Toplu Mail Gönderimi

İleti#1)  safiyesurtali » 22 Ekm 2020 10:43

Herkese merhaba,

Gerçekleştirmeyi planladığımız bir etkinlik için online bilet sektöründeki sitelere sponsorluk maili göndermek istiyorum. Üzerinde çalıştığım bir excel dökümanında word dosyasına örnek bir mail şablonu hazırladım. Bu şablona göre Word dosyasında yer alan texti dinamik olarak excel satırlarına göre değiştirip toplu, otomatik mail göndermek istiyorum. İnternette farklı kaynaklarda Outlook ile birçok örnek mevcut. Fakat ben maili Gmail hesabım üzerinden göndermek istiyorum.

Toparlamak gerekirse;

Excel üzerinde yer alan verileri, Word'de hazırlanmış bir şablon ile dinamik olarak oluşturup, Gmail ile toplu mail gönderme imkanı var mı?

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.

Excel:

excel-mail-listesi.png

Word (Köşeli parantez içindeki kısımlar excelden gelecek. Örnek olarak ilk satırı koydum):

Sayın [ Biletall ] Yetkilisi,

… Topluluğu olarak … tarihinde düzenlemeyi planladığımız … etkinliğimizde sizlerinde katkılarını görmekten mutluluk duyarız. İsminden de anlayacağınız üzere etkinliğimiz doğrudan online bilet sektörü ile ilgili olacağından [ https://www.biletall.com/ ] sitenizin de etkinlikte yer almasını çok isteriz.

Olumlu ya da olumsuz geri dönüşleriniz bizi mutlu eder.

Saygılarımızla,
- … Topluluğu.
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
safiyesurtali

Meslek: Devlet Memuru

Bulunduğunuz İl / Semt: İstanbul/Ataşehir

Forum Excel ile Mail İşlemleri

Online Kullanıcılar

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bumerang - Yazarkafe