[Çözüldü] Sayfalar arası otomatik kopyala değer yapıştır ve otomatik satır numarası nasıl yapılır?

can34frht
Lokasyon: ankara
Meslek: Serbest Muhasebeci
Adınız: ferhat
Soyadınız: can

[Çözüldü] Sayfalar arası otomatik kopyala değer yapıştır ve otomatik satır numarası nasıl yapılır?

Mesaj gönderen can34frht »

Merhaba
Örnek adlı çalışma kitabımda "depo" ve "deneme" adlı iki sekmem var. deneme sekmesinde hazırladıgım verilerimi depo sekmesine otomatik olarak almak istiyorum. bu arada depo sekmesi A2 ye ekleyeceğım SATIR kadar önce yeni SATIR açabiliyorum ve sonra eklenecek verileri buraya kopyala değer yapıştır olarak aktarmak istiyorum. Yani daha önce depo sekmesinde kayıtlı SATIR sayısı 100 ise A2 sekmesi 100, A3 sekmesi 99, A4 sekmesi 98... olarak SATIR numarası alıyor. bir buton ile deneme sayfasından kopyalanacak SATIR sayısı kadar depo sekmesine SATIR açabiliyorum ama aşağıdaki iki hususta takıldım yardımcı olabilir misiniz?
" ÖRNEK" adlı çalışma kitabımda "deneme" sayfasında her zaman sabit SATIR aralığı olmayan verilerimi bir butona atayacağım kod ile yine aynı çalışma kitabının "depo" sekmesine kopyala değer yapıştır olarak aktarmak istiyorum. bu değişken satırda bir veri olduğu için bazen A2:K aralığında olabilir bazen A150:K aralığında olabilir. Deneme sayfasından bu veriyi kopyalayıp, depo sekmesinde B2 hücresinden başlayarak değer yapıştırması ve öncesinde yapıştırılacak SATIR sayısı kadar Depo sekmesine açtığım satırlar için ör: depo sekmesine A1 ile A2 arasına 10 SATIR açtım ve A2 satırındaki SATIR numarası 100 ise yeni durumda A2 = A12 olacağından yukarıya doğru sıralı bir şekilde SATIR numarasını verdirmek A11 SATIR no =101, A10 SATIR no = 102 .... , A2 SATIR no=110 gibi. Umarım anlata bilmişimdir şimdiden teşekkür ederim. Örnek dosya linkim ektedir.örnek dosya
Kullanıcı avatarı
Tarkan VURAL
Doğrulandı
Site Admin
Lokasyon: İstanbul
Web Sitesi: http://www.tarkanvural.com.tr
Meslek: Yazılım ve Veri Tabanı Uzmanı
Adınız: Tarkan
Soyadınız: VURAL

Re: Sayfalar arası otomatik kopyala değer yapıştır ve otomatik satır numarası nasıl yapılır?

Mesaj gönderen Tarkan VURAL »

Merhaba,
Doğru anladım mı bilemiyorum. Aşağıdaki kodları deneyiniz :

Kod: Tümünü seç

Sub Düğme1_Tıkla()
'UserForm1.Show
satirsay = Sheets("deneme").Range("a65536").End(3).Row
Sheets("deneme").Range("a2:j" & satirsay).Copy
Sheets("Depo").Range("b2:j2").Insert Shift:=xlDown
For i = Range("b65536").End(3).Row To 2 Step -1
x = x + 1
Range("a" & i).Value = x
Next i
End Sub
can34frht
Lokasyon: ankara
Meslek: Serbest Muhasebeci
Adınız: ferhat
Soyadınız: can

Re: Sayfalar arası otomatik kopyala değer yapıştır ve otomatik satır numarası nasıl yapılır?

Mesaj gönderen can34frht »

Tarkan Vural bey ellerinize sağlık. tam istediğimi yazmışsınız . :)