[Yardım]  İki tarih aralığındaki denk gelen belirli tarihleri tespit

Excel hakkındaki soru ya da paylaşımlarınıza kategori bulamadıysanız bu alana yazabilirsiniz.

İki tarih aralığındaki denk gelen belirli tarihleri tespit

İleti#1)  Ngatif » 16 Haz 2021 12:36

Herkese iyi günler dilerim,
Elimde bir tablo var, günlerdir uğraşmama ve çok araştırma yapmama rağmen formül kısmında doğru sonuca ulaşamadım. Çözüme bu forum aracılığıyla ulaşacağıma inandığım için buraya yazıyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Resim

Yukarıda görüntüsünü eklediğim tabloda;
1) I ve J sütunlarda yazılan tarihler arasındaki gün sayısını tespit edip, (A tarihleri) ise F sütununa, B tarihleri ise bunların toplamını G sütununa yazdırıp,
2) B ve C sütununa birden fazla farklı tarih aralığında satır eklendiğinde de, birinci maddede belirtildiği gibi I ve J sütunlarındaki tarih aralığına denk gelen gün sayısını otomatik tespit edip sonucu alıp,
3) B ve C sütunlarına yazılan tarih aralığının bir kısmının I ve J sütunlarına yazılan tarih aralığına denk gelmesi halinde ise sadece denk gelen kısmı tespit edip, (Örnek Tarih aralığı 3. Satıra girilen tarih aralığının A tarihlerinin bir kısmına denk gelmesi gibi)
Nihai sonucu D sütunundaki süreden düşerek H sütununa yazdırmak istiyorum. Bu işlemler tek bir formülle yapılabilir mi?
Kullanıcı avatarı
Ngatif

Meslek: Grafiker

Bulunduğunuz İl / Semt: Erzurum

Forum Diğer Excel İşlemleri

Online Kullanıcılar

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bumerang - Yazarkafe