Splittext 2016 versiyonunda kullanma

Excel formülleri ile ilgili paylaşım alanı
Cevapla
Ceviq
Mesajlar: 1
Kayıt: Cum Eyl 01, 2023 9:59 pm
Adınız: onur
Soyadınız: çetinkaya

Splittext 2016 versiyonunda kullanma

Mesaj gönderen Ceviq »

Merhabalar,

Elimde breakline(alt+enter) ile alt alta yazılmış 14 basamaklı verilerimin olduğu bir hücrem mevcut. Bu hücredeki 14'ün katı olan değiken uzunluktaki
değerimi 14'er karakterli gruba ayırıp bu herbir grubu Vlookup ile farklı bir tabloda aramak ve karşılığını getirmek istemekteyim. Bu durumu aşağıda paylaşmış olduğum kod ile office 365 sürümünde splittext ve xlookup formülü ile kendi şahsi bilgisayarımda çözebilmekteyim. Ancak şirkette kullanmış olduğum office 2016 sürümünde splittext ve xlookup formülü çalışmamakta.

Office 2010-2016 gibi sürümlerde splittext fonksiyonunu vba modülü olarak nasıl ekleyebilirim. Yada bahsetmiş olduğum bu durumu nasıl çözebilirim?

Desteğinizi bekler iyi çalışmalar dilerim.
Gizli İçerik
Bu mesaj panosunda gizli içeriği görüntülemek için kayıt olmanız ve giriş yapmanız gerekmektedir.
Ekte paylaşmış olduğum dosyadaki; B2 ve B3 hücreleri benim manual olarak oluşturmuş olduğum verilerim. Bu hücrede yer alan 14 karakter uzunluğundaki değerleri tek tek alt+enter ile hücreye girişini yapıyorum. Bu hücredeki karakter uzunluğu 14'ün katı şeklinde oluyor ve ben bu hücredeki değeri her 14 karakterde bir bölerek bölünmüş değeri kaynak verilerim(F:F sütunu) arasında arayıp sonucunu(G:G sütunu) getirmekteyim.

Örnek Dosya
Cevapla