[Yardım]  Bekleme Formu Oluşturmak

UserForm ve üzerine eklenecek nesneler ile ilgili bilgileri bu alanda bulabilirsiniz.

Bekleme Formu Oluşturmak

İleti#1)  kerim6521 » 30 May 2021 15:30

Herkese merhabalar arkadaşlar hepinize iyi günler iyi çalışmalar öncelikle. benim sorunum şu. Şimde userformda böyle tamamlanması 20-25 saniye süren bir filtreleme yapıyorum. tahmin ettiğiniz gibide bu işlem tamamlanana kadar userformda ekrandan gidiyor bilgisayar donmuş gibi bir görüntü tutukluluk oluşuyor. işte tamda bu durumdan doğan aklıma gelen ve yapmak isteyipte beceremediğim ikinci bir userform sorunum oldu. daha kod bloğu başlamadan ilk önce ikinci bir userformu açmak istiyorum. kod bloğunu yaptığı her işlem için ikinci userforma %1, %2, %3 gibi bilgi göndermesini istiyorum. işin bu kısmını yapıyorum ama sorun olan şey kod bloğundaki bütün kodların işlemesi tamamlanmadan bu veri ikinci userforma taşınmıyor. belkide taşınıyor ama dediğim gibi bilgisayar donmuş gibi bir hal aldığı için ikinci userformda görüntülenmiyor. ben istiyorum ki userform1 farklı bir exceldeki farklı bir userform gibi, userform2 de farklı bir excelde ki farklı bir userform gibi birbirlerinden bağımsız hareket edebilsin. userform1 deki kod bloğundan kaynaklanan işlem yoğunluğu userform2 yi etkilemesinki userform2 de üserine düşen bekleme sayfası gibi dinamik görüntüsünü koruyup ilerlemenin yüzde kaçta olduğunu ekrana sorunsuz yansıtabilsin. Böyle birşey mümkünmü acaba yardımlarınızı bekliyorum [TESEKKÜR]
Kullanıcı avatarı
kerim6521
Yeni Başlamış

Meslek: ziraat mühendisi

Bulunduğunuz İl / Semt: Elazığ

Cevap: Bekleme Formu Oluşturmak

İleti#2)  şahin » 08 Haz 2021 21:15

Doevents fonksiyonunu kullanın
Kullanıcı avatarı
şahin
Site Dostu

Meslek: memur

Bulunduğunuz İl / Semt: bursa

Cevap: Bekleme Formu Oluşturmak

İleti#3)  şahin » 08 Haz 2021 21:21

Örnek

Kitap1.rar
Bu iletideki ekleri görmek için gerekli yetkilere sahip değilsiniz.
Kullanıcı avatarı
şahin
Site Dostu

Meslek: memur

Bulunduğunuz İl / Semt: bursa

Forum UserForm ve Diğer Nesneler

Online Kullanıcılar

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bumerang - Yazarkafe