[Yardım]  USERFORM GENEL YARDIM

Kulanıcı arayüz formu

USERFORM GENEL YARDIM

İleti#1)  bykatil52 » 24 Oca 2023 01:29

Herkese merhabalar, yazılım ve VBA ile yeni tanıştım bilgisayar programcılığı öğrencisiyim iş yerimde kullanmak için bir form tasarlıyorum. Yaptığım iş gereği bazı kriterlere göre excele veri aktarıp daha sonra bunları gerekirse güncellemem gerekiyor.Bir çok konuda forumda bulabildiğim bilgilerden faydalandım. Yaptığım çalışmada kaydet butonu ile text box, combobox ve optionbuttonlara girdiğim verileri güzelce aktarabildim ve sil butonu ile formu temizleyebiliyorum. Burada arama ve güncelle gibi iki butonum daha bulunuyor bunlara henüz bir işlevsellik kazandıramadım.

Daha sonra verileri form altında bulunan listboxa aktarma aşamasını henüz yapamadım yapamama sebebim ise çok fazla veri olduğu için listboxun içeriğine istediğim verileri aktarıp aktaramayacağımı bilemeyişimdendir.Burada kastettiğim daha önceden kaydettiğim verilere bağlı hangi sütunları gösterip gösteremediğimi bilememem eğer böyle bir şey varsa bana yardımcı olursanız sevinirim.

Ayrıca formda bulunan arama butonuna tıkladığımda içerisinde veri bulundurduğum veya seçtiğim textbox, combobox ve optionbuttonlar içerisinden genel dosyamda arama yaparak bulduğu sonucu user formdaki ilgili yerlerine yerleştirmesidir. Ve bu arama işlemini yaparken büyük küçük harfi önemsemesin ve telefon numarası gibi verilerin ayrı yada bitişik olması durumlarından dolayı bunu da önemsemesin istiyorum.

Sanırım yapmak istediğim çalışmayı anlatabildim. Amacım tamamen sizden bir kod talep etmek değildir. Bana bu konu ile ilgili olarak eğitici anlamda yol gösterebilecek ayrıca yardımlarını esirgemeyecek kişilerle iletişim kurabilmektir.
Saygılarımla, şimdiden çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
bykatil52

Meslek: öğrenci

Bulunduğunuz İl / Semt: balıkesir

Yıllık Maaş Bordrosu Hesaplama 2022

Cevap: USERFORM GENEL YARDIM

İleti#2)  alibuyuk66 » 26 Oca 2023 22:03

Merhaba buna benzer bir konu daha önce cevaplandı. Aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.
https://excelvba.net/viewtopic.php?f=8&t=38978
Kullanıcı avatarı
alibuyuk66
Siteye Alışmış

Adı Soyadı:ali büyük

Bulunduğunuz İl / Semt: urfa

Forum UserForm

Online Kullanıcılar

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bumerang - Yazarkafe